SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kagawa formaları, Uzak Doğu’da satılacak

Kagawa formaları, Uzak Doğu’da satılacak

Beşiktaş'ın Japon yıldızı Shinji Kagawa'nın formaları Uzakdoğu ülkelerinde satılacak.

Beşiktaş’ın devre arasında kadrosuna kattığı Japon futbolcu Shinji Kagawa’nın isminin yazılı olduğu siyah-beyazlı formalar, Uzak Doğu ülkelerinde satılacak.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, başkan Fikret Orman’ın Uzak Doğu seyahatinde Japonya’nın eğlence, etkinlik ve online ticaret sektöründeki şirketlerinden Amuse Co. ile yaptığı anlaşma kapsamında, Kagawa’nın formalarının bu bölgede satışa sunulacağı kaydedildi.

20 Mart 2019 Süper Lig`de nöbetçi golcülerin yılı... Kagawa ve Ekuban zirvede Süper Lig`de geride kalan haftalarda toplam 623 gol atıldı, bu gollerin yüzde 9.3`ü oyuna sonradan dahil olan oyunculardan geldi. Medipol Başakşehir ve Beşiktaş, ligde en fazla sonradan oyuna dahil olan oyuncularından gol bulan ekipler oldu. Beşiktaş`tan Kagawa ve Trabzonspor`dan Ekuban, 3`er golle sonradan oyuna girmesine karşın en fazla gol atan isimler oldu. İlgili Haberi Oku

Firmanın bu anlaşmayla, Beşiktaş resmi ürünleri ile kendileri tarafından dizayn edilecek ürünlerin satışını da Japonya’da yapacağı aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, “Özellikle Asya ve Uzak Doğu pazarı, globalleşme projemizin en önemli odak noktası. Bu kapsamda ciddi çalışmalar yürütüyoruz ve bu çalışmaların meyvelerini toplamaya başlıyoruz. Amuse Co.ile yaptığımız anlaşma kapsamında Beşiktaş forması giymiş Uzak Doğulu taraftarları da sokaklarda göreceğiz. Bu hem bizim hem de Türk sporu için bir gurur vesilesi” ifadelerini kullandı.