SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hürser Tekinoktay: ‘Fikret Orman özel jetlere harcadığı parayı altyapıya verseydi…’

Beşiktaş'ın başkan adaylarından Hürser Tekinoktay Sözcü'ye konuştu. Mevcut başkan hakkında konuşan Tekinoktay, "Fikret Orman'ın CV'sine bakın, babasının yanında çalışmış. Bir Ali Koç olarak gelmedi. CV'sinde bir başarı öyküsü yok" ifadelerini kullandı. Yönetimi eleştiren Tekinoktay, "Özel jetlerle harcadığını paraları altyapıya verseydiniz maaşlar ödenirdi" dedi.

SKOR ÖZEL HABER
Güncellenme: 07:21, 28/03/2019
Hürser Tekinoktay: ‘Fikret Orman özel jetlere harcadığı parayı altyapıya verseydi…’

SÖZCÜ, Beşiktaş'ta mayısta yapılacak seçim öncesi camianın nabzını tutmaya devam ediyor. Fikret Orman'a karşı adaylığını açıklayan ilk isim olan Hürser Tekinoktay, SÖZCÜ'ye önemli açıklamalarda bulundu.

Orman'ın görev yaptığı dönemde büyük hatalar yaptığınıbelirten Tekinoktay, şunları söyledi:

“Başkanın CV'sine bakın, babasının yanında çalışmış. Bodrum'da müteahhitlik işine girmiş orada da iskele izni alamamış. Fenerbahçeli eski bir yönetici, ‘Sana o izni 15 dakikada alabilirim' dedi”

“Orman bir Ali Koç olarak gelmedi. Başkanlık öncesi kaç kişinin sigortasını ödemiş, ne kadar kredisiz iş yapmış. Geldi, kulüpte 600-700 sigortalının başına geçti. CV'sinde bir başarı hikayesi yok. Sonuçta da durum ortada.”

“ÖZEL JETLERE HARCADIĞINIZ PARALARLA…”

“Hocalardan biri, ‘BESYO'dan yetiştirip Beşiktaş'a kazandırdığımız öğrencilerimiz kulüpten 4 aydır maaş alamıyor' dedi. Başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Özel jetlere harcadağınız paralarla altyapıdaki o çocukların maaşını rahat rahat öderdiniz.”

“DİBE VURULDUĞUNU GÖSTERİYOR”

“Başkan yoruldu. ‘Nasıl gidiyor' diye soruyorlar bize, cevabımız ‘İyi gidiyor'. Nasıl iyi gidiyor: Başkan açıklamalarıyla, biz bir şey demeden geriye düşüyor. Panikle demeçler dibe vurulduğunu gösteriyor.”

“BURADA SEVGİ SUİSTİMALİ VAR”

“Nihat Özdemir, ‘Görüşmeleri gizli yürüttük' dedi. Vizyonumuz bu kadar mı? Güneş, Beşiktaş'ta üzgün ama milli takımda çok güleç. Burada bir sevgi suistimali var. Beşiktaş taraftarı haklı. Onların sayesinde CV'si olmayan Güneş milli takıma gitti.”

“YERLİ ZIDANE LAZIM”

Hürse Tekinoktay'ın hoca tercihi Beşiktaş'ta yetişen bir yerli olacak. Tekinoktay, “Ümraniye'yi teslim edeceğimiz bir isim var. Yerli ve yabancı sportif direktörlerimiz olacak. Scout ekibi güçlü olacak. Ali Koç bu konuda hata yaptı mesela. Sportif direktör olarak düşündüğümüz kişi Türk ve Beşiktaş'ın içinden bir isim. Bizim içimizden yetişen bir hocaya görev vermek istiyoruz. Rıza, Sergen ve Şifo, bizim çocuklarımız. Bize yerli bir Zidane lâzım. Yönetici olarak Ümraniye'de işimiz yok. Sahada çok problem yok, bizim saha dışını çözmemiz gerekiyor” dedi.

“ÜYE ALIMINDA TEŞKİLAT VAR”

Aidatlarının toplu ödendiği iddiasıyla mahkemeye taşınan 5268 üyeyle ilgili de konuşan Tekinoktay, “Bu, söz konusu kişilerin değil, genel kurulun iptal davası. Davanın konusu, kongreye katılan kişilerin usule uygun üye yapılmaması ve derneğin demokratik yapısını bozan bir teşkilatın olması. Aralarında sendikalardan getirilenler var. Sahtecilik bu” ifadelerini kullandı. Başkan adayı; Avrupa devleri gibi 100-200 bin üyeye çıkmak istediklerini de kaydetti.

HÜRSER TEKİNOKTAY KİMDİR?

1960'da İstanbul'da doğan Hürser Tekinoktay, öğrenimini tamamladıktan sonra İtalyan Kültür Derneği'nde 2 yıl İtalyanca eğitimi aldı. 1993-94'te Lazio'daki idman programlarını Roma'da bulunarak inceledi. Ardından Beşiktaş Kulübü'ne gelen Tekinoktay, şu görevleri yaptı:

1995-96 Yıldız Takım Ant.

1996-97 PAF Takım Ant.

1997-98 15 Yaş Grup Ant.

1998-99 Gençler Ant.

1999-2000 Gençler Ant.