SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Venezuela Milli Takımı’nda görülmemiş forma skandalı! Ortalık ayağa kalktı…

Venezuela Milli Takımı'nın forma tedarikçisi firma, hazırlık maçına forma yetiştiremedi. Firma, maça çareyi, daha önce hiç görülmemiş bir skandala imza atarak buldu. Venezuela Milli Takımı futbolcularının gündeme taşıdığı konu, sosyal medyada gündeme oturdu.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 14:56, 27/03/2019
Venezuela Milli Takımı’nda görülmemiş forma skandalı! Ortalık ayağa kalktı…

Hazırlık maçında Venezuela Milli Takımı, Katalonya ile karşı karşıya geldi. Katalonya’nın 2-1 kazandığı maçta, oynanan futboldan çok Venezuela Milli Takımı’nın giydiği forma konuşuldu. Torino’da forma giyen Venezuela Milli Takımı’nın orta saha oyuncusu Toras Tomas Rincon’un Twitter hesabından gündeme taşıdığı konu, sosyal medyada gündeme oturdu.

Venezuela Milli Takımı’nın forma tedarikçisi olan İtalyan bir firma, Katalonya ile oynanan hazırlık maçına taaddüt ettiği formaları yetiştiremedi. Bunun üzerine spor malzemeleri satan bir dükkana başvuran firma, forma yerine 10 Euro’ya satılan yürüş tişörtlerinden aldı. Tişörtlerin üzerine logo ve numara basan firma, Katalonya maçında Venezuela Milli Takımı’nın giymesi için bu tişörtleri dağıttı. Bu duruma isyan eden Toras Tomas Rincon, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda firmaya ağır eleştiride bulundu.

İLGİLİ HABER Guatemala`da skandal! Kamusal alanda seks yaparken yakalandıktan sonra... Guatemala`da skandal! Kamusal alanda seks yaparken yakalandıktan sonra...

Firmayı Milli Takım formasına saygısızlık etmekle suçlayan Toras Tomas Rincon, formaya yer verdiği paylaşımında “Sizden milli futbolcularımıza ve formamıza saygı bekliyoruz. Bu yaptığınız ayıptır” ifadelerini kullandı.

Bu paylaşımın ardından Newcastle United’da forma giyen Venezuela Milli Takımı’nın forvet oyuncusu Salomon Rondon da benzer bir paylaşım yaptı. Söz konusu firmanın ismini yazan Rondon, üzerine çarpı işareti koyduğu fotoğrafın altına “Formalarımız aynı değildir” mesajı yazdı.

İki futbolcunun paylaşımının ardından sosyal medya kullanıcıları da firmayı eleştiri yağmuruna tuttu. Saygısızlıkla suçlanan firma, sosyal medyada günün konusu oldu.

Firmaya tişörtleri satan mağaza da yaşananlar ile ilgili “Venezuela dün Katalonya ile hazırlık maçı yaptı. Venezuela'nın maça formayla çıkması gerekiyordu. Ancak forma yerine Quechua tişörtleriyle çıktılar” paylaşımında bulundu.

Yayınlanma Tarihi:14:51,