SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ramil Guliyev yılın sporcusu seçildi

Ramil Guliyev yılın sporcusu seçildi

65. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törende, sporculara ödülleri dağıtıldı. "Yılın Sporcusu" ödülünü, milli atlet Ramil Guliyev aldı.

Bu yıl 65.’si düzenlenen Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri, törenle sahiplerini buldu. Volkswagen Arena’da gerçekleştirilen törende, 2018 yılı için zirveye çıkanlar ödüllerini aldı. Geceye, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile spor, sanat ve iş dünyasından isimler katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun açıkladığı “Yılın Sporcusu” ödülü, milli atlet Ramil Guliyev’in oldu. Guliyev’e ödülünü Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

“Yılın Takımı” ödülünü VakıfBank Kadın Voleybol Takımı kazanırken, “Yılın Antrenörü” ödülünü Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic aldı. “Yılın futbolcusu” ödülüne de İtalya’nın Roma takımında forma giyen milli oyuncu Cengiz Ünder layık görüldü. “Yılın çıkış yapan sporcusu” ödülü Almanya’nın Stuttgart takımında forma giyen milli futbolcu Ozan Kabak’ın olurken, “Yılın kadın sporcusu” ödülü milli tekvandocu İrem Yaman’a verildi.

Ödül alan isimler

Yılın Paralimpik Sporcusu-Takımı Ödülü: Ampute Futbol Milli Takımı

Yılın Gillette Gibi Hareketi Özel Ödülü: Fuat Çapa

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Ozan Kabak (Stuttgart)

Yılın Kadın Sporcusu: İrem Yaman

HDI Sigorta Özel Ödülü: Mert Günok

Namık Sevik Özel Ödülü: Cemal Ersen

Altınyıldız Classics Özel Ödülü: Ricardo Quaresma

Yılın Gillette Gibi ESpor Takımı: 1907 Fenerbahçe Espor

Milka Yılın Kayak Sporcusu Özel Ödülü: Fatih Arda İpcioğlu

Erdoğan Demirören Büyük Ödülü: Türk Hava Yolları

Yılın Futbolcusu Ödülü: Cengiz Ünder

Yılın Antrenörü Ödülü: Zeljko Obradovic

İslam Çupi Özel Ödülü: İsmet Badem

Yılın Takımı: VakıfBank Kadın Voleybol Takımı

Yılın Sporcusu: Ramil Guliyev 27 Mart 2019 Rakibinin bacağını kıran Çinli oyuncuya kulübünden görülmemiş ceza! Çin`in Özbekistan ile bir araya geldiği mücadelede oldukça sert bir müdahale ile rakip futbolcu Otabek Shukurov`un ayağını kıran Wei Shihao`nun sözleşmesi kulübü Guangzhou tarafından 1 aylığına donduruldu. Çinli futbolcunun takımdan gönderilip gönderilmeyeceğine bu süreçte karar verilecek. Shihao ise özür diledi ve pişman olduğunu ifade etti. İlgili Haberi Oku