SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rakibinin bacağını kıran Çinli oyuncuya kulübünden görülmemiş ceza!

Çin'in Özbekistan ile bir araya geldiği mücadelede oldukça sert bir müdahale ile rakip futbolcu Otabek Shukurov'un ayağını kıran Wei Shihao'nun sözleşmesi kulübü Guangzhou tarafından 1 aylığına donduruldu. Çinli futbolcunun takımdan gönderilip gönderilmeyeceğine bu süreçte karar verilecek. Shihao ise özür diledi ve pişman olduğunu ifade etti.

Güncellenme: 23:52, 27/03/2019
Rakibinin bacağını kıran Çinli oyuncuya kulübünden görülmemiş ceza!

Çin’in Guangzhou Evergrande takımında forma giyen Wei Shihao’nun başı yaptığı oldukça gaddar müdahale ile dertte. Çin’in Özbekistan’la karşılaştığı maçta rakibi Otabek Shukurov’un bacağının kırılmasına sebep olan Wei Shihao’nun sözleşmesi Guangzhou tarafındfan 1 aylığına dondurdu. Kulüp yönetimi bu süreçte 23 yaşındaki futbolcunun takımdan gönderilip gönderilmeyeceği konusunda karar verecek.

Hakem maç içinde ise bu pozisyonu sarı kart olarak değerlendirdi. Wei Shihao ise maçın ardından Özbekistan milli takım futbolcusu Shukurov’u, hastanede ziyaret etti. Wei Shihao yaptığı hareketten dolayı özür dilerek, “Pişmanım. Futbolcu için ayakları her şeyden önemlidir. Böyle olacağını düşünemedim. Faulden önce uzun süre topa dokunamamıştım. Rakibin hızını yavaşlatacak bir şey yapmak istedim. Ancak böylesine bir zarar vereceğimi düşünmedim” dedi.

Ziyaretini de anlatan Shihao, “Shukorov’u hastanede ziyaret ettim. Ayağını alçıda gördüm. Acısını hissedebiliyorum. Suçluyum. Gerçekten üzgünüm ve en kısa sürede iyileşmesini umuyorum” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER Dünyanın en değerli futbolcusu Neymar! Ronaldo zirvede yok Dünyanın en değerli futbolcusu Neymar! Ronaldo zirvede yok

Yayınlanma Tarihi:21:52,