SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Rakibinin bacağını kıran Çinli oyuncuya kulübünden görülmemiş ceza!

Rakibinin bacağını kıran Çinli oyuncuya kulübünden görülmemiş ceza!

Çin'in Özbekistan ile bir araya geldiği mücadelede oldukça sert bir müdahale ile rakip futbolcu Otabek Shukurov'un ayağını kıran Wei Shihao'nun sözleşmesi kulübü Guangzhou tarafından 1 aylığına donduruldu. Çinli futbolcunun takımdan gönderilip gönderilmeyeceğine bu süreçte karar verilecek. Shihao ise özür diledi ve pişman olduğunu ifade etti.

Çin’in Guangzhou Evergrande takımında forma giyen Wei Shihao’nun başı yaptığı oldukça gaddar müdahale ile dertte. Çin’in Özbekistan’la karşılaştığı maçta rakibi Otabek Shukurov’un bacağının kırılmasına sebep olan Wei Shihao’nun sözleşmesi Guangzhou tarafındfan 1 aylığına dondurdu. Kulüp yönetimi bu süreçte 23 yaşındaki futbolcunun takımdan gönderilip gönderilmeyeceği konusunda karar verecek.

Hakem maç içinde ise bu pozisyonu sarı kart olarak değerlendirdi. Wei Shihao ise maçın ardından Özbekistan milli takım futbolcusu Shukurov’u, hastanede ziyaret etti. Wei Shihao yaptığı hareketten dolayı özür dilerek, “Pişmanım. Futbolcu için ayakları her şeyden önemlidir. Böyle olacağını düşünemedim. Faulden önce uzun süre topa dokunamamıştım. Rakibin hızını yavaşlatacak bir şey yapmak istedim. Ancak böylesine bir zarar vereceğimi düşünmedim” dedi.

Ziyaretini de anlatan Shihao, “Shukorov’u hastanede ziyaret ettim. Ayağını alçıda gördüm. Acısını hissedebiliyorum. Suçluyum. Gerçekten üzgünüm ve en kısa sürede iyileşmesini umuyorum” ifadelerini kullandı. 27 Mart 2019 Dünyanın en değerli futbolcusu Neymar! Ronaldo zirvede yok KPMG Football Benchmark ekibi, dünyada değeri 50 milyon Euro'dan yüksek oyuncuları inceledi. Toplam 87 futbolcudan en değerlisi 229 milyon Euro'yla PSG`nin yıldızı Neymar oldu. İkinci sırada 215 milyon Euro'yla Kylian Mbappe yer alıyor. Lionel Messi`nin değeri 203 milyon Euro. Cristiano Ronaldo ise ilk 10`da değil... İlgili Haberi Oku