SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Ağaoğlu: ‘Milli Takım’da facia Guus Hiddink’in getirilmesiyle başladı!’

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gelecek sezon için iddialı olduklarının altını çizdi. Ağaoğlu, " Trabzonspor'un bu sezon hedefi ikincilik. İlk sıra kimin olursa olsun ama seneye herkes ilk sıra için biraz dikkatli olsun" dedi. Milli Takım'da Şenol Güneş dönemini değerlendiren Ağaoğlu, "Elinizde Şenol Güneş gibi biri varsa kullanacaksınız. Facia Hiddink'in getirilişiyle başladı ama kimse farkında değildi. Senin böyle bir lüksün yok. Bunu yapamazsın. Adamın kariyeri varmış... Hiddink'in kariyeri bizim 3'üncü olduğumuz Dünya Kupası'nda Güney Kore'yi 4'üncü yapması, kariyer bu" diye konuştu.

Güncellenme: 22:49, 27/03/2019

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Volkswagen Arena’da düzenlenen 65’inci Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni’ne katıldı. Bu sezon iyi bir performans gösterdiklerinin altını çizen Ağaoğlu şöyle konuştu: “Kadromuzu 38 milyondan 16 milyon Euro’ya çektik. Gerçekçi olmak gerekirse bizim mücadelemiz şu anda 2 ile 4. sıralar arasında. Ülke futboluna kazandırdığımız gençler herkesin malumu. Fair play sıralamasında da yanılmıyorsam Trabzonspor 1. sırada. Trabzonspor’un bu sezon hedefi ikincilik. İlk sıra kimin olursa olsun ama seneye herkes ilk sıra için biraz dikkatli olsun.”

‘İŞİN BAŞINDA DOĞRU BİR TEKNİK DİREKTÖR YOKTU’

Başarılı sporcuların topluma rol model olduğunu ve bu sebeple ödüllendirilmeleri gerektiğini belirten Trabzonspor Başkanı, A Milli Takım’ın performansıyla ilgili olarak “Şanslı bir başlangıç yaptık diyebiliriz. İlk maçlarımızı Arnavutluk ve Moldova ile oynamamız önemliydi. Şansımızın iyi gideceği burada yürüyeceğimiz çektiğimiz kuradan ve fikstürden belli oldu. Milli takım, bize yakışan bir karakter ortaya koydu. Bizim milli takımımız bu. Dört tane milli takım çıkarırız biz aslında. Galiba sıkıntımız bir türlü doğru milli takımı çıkartmayı başaramamızdı çünkü işin başında doğru bir teknik direktör yoktu” dedi. İLGİLİ HABER Trabzonspor`un parlayan yıldızı! Film gibi kariyer hikayesi... Trabzonspor`un parlayan yıldızı! Film gibi kariyer hikayesi...

‘ELİNİZDE ŞENOL GÜNEŞ GİBİ BİRİ VARSA KULLANACAKSINIZ’

Şenol Güneş’in A Milli Takım’ın başına geçmesi hakkında gelen soruya Ağaoğlu, “Elinizde Şenol Güneş gibi biri varsa kullanacaksınız. Facia Hiddink’in getirilişiyle başladı ama kimse farkında değildi. Senin böyle bir lüksün yok. Bunu yapamazsın. Adamın kariyeri varmış… Hiddink’in kariyeri bizim 3’üncü olduğumuz Dünya Kupası’nda Güney Kore’yi 4’üncü yapması, kariyer bu. Sen kendi dinamiklerini kullanmazsan başına gelecekler belli. 2002-2019, 17 yıldır debelenip duruyoruz” yanıtını verdi.

Ağaoğlu son olarak Fransa maçına ilişkin “Son dünya şampiyonuna karşı oynayacaksınız ama hiç belli olmaz. Çok net söylüyorum hiç belli olmaz. Fransa’yı kötü bir sürpriz bekliyor olabilir. Bunu yapacak potansiyele sahibiz” ifadelerini kullandı ve sözlerini noktaladı. İLGİLİ HABER Ahmet Ağaoğlu`nun performansı kendinden öncekileri solladı Ahmet Ağaoğlu`nun performansı kendinden öncekileri solladı