SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: ‘Cenk Tosun İspanya’ya gitseydi 20-25 gol atardı’

A Milli Takımın Moldova'yı 4-0 yendiği maç hakkında değerlendirmelerde bulunan Mehmet Demirkol, yıldız golcü Cenk Tosun için "İspanya'ya gitse senede 20-25 gol atardı" dedi.

Güncellenme: 09:33, 26/03/2019
Mehmet Demirkol: ‘Cenk Tosun İspanya’ya gitseydi 20-25 gol atardı’

BeIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, A Milli Takımımızın EURO 2020 Elemeleri mücadelesinde Moldova’yı 4-0 mağlup ettiği maçı değerlendirdi.

İşte Demirkol’un açıklamalarından satır başları;

“Fransa, İngiltere, Almanya ve Hollanda dışındaki takımlar birbirlerine çok yakın. Bir teknik adam 6-7 oyuncuyu aynı takımdan gelmesini ister. Mert ile ilgili acaba mı dediğini biliyorum ama yakından görünce emin olmuştur. Başakşehir’in merkezini kullanmak istedi ama kullanamadı. Olabilecek en iyi maçlardan biri oldu bu iki maç.”

“CENK TOSUN İSPANYA’YA GİTSE 20-25 GOL ATARDI”

“Rakip takımın medyasının teknik direktörünü sıkıştırmasını izlemek keyifliymiş. Genelde biz yapardık.Premier Lig’e Türkiye’den transfer yapmak çok kolay değil ama keşke Cenk Tosun-İspanya olsaydı diyorum. La Liga’ya çok uygun. Cenk Tosun İspanya’ya gitse, 20-25 gol atardı senede.”

“BURAK YILMAZ’A KİTAP YAZMAK LAZIM”

“Burak Yılmaz’a parantez açmak yeterli değil, kitap yazmak lazım. Burak, Trabzonspor’da da atıyordu. Garanti golcü. Burak 17 yaşından beri Türkiye’de üst düzey futbolcu. En sonunda buldu pozisyonunu.”

İLGİLİ HABER Portekiz`de Cristiano Ronaldo şoku! Devam edemedi... Portekiz`de Cristiano Ronaldo şoku! Devam edemedi...

“İNSAN BİR TARAFTAN DA ÜZÜLÜYOR”

“İnsan bir taraftan üzülüyor. Dün basın toplantısında, Dünya Kupası’nda oynamayabilirim dedi. Hiç beklemiyordum. Hala olgunlaşıyor. Geç oldu ama çok iyi oldu. Beşiktaş taraftarları istemiyordu ama çok çabuk tamir etti.”

“HAKAN’I OYUNUN İÇİNE ÇEKMEK GEREKİYOR”

“Hakan Çalhanoğlu bugün çok iyiydi. Arnavutluk maçında bir tek attığı golde görmüştük. Bazı oyuncular oyunu şekillendirir, bazıları şekillendirilmiş oyunlarda daha iyi oynar. Hakan’ı oyunun içine çekmek gerekiyor. Bugüne kadar çok bulamadı bunu. Bugün onu gördük. Hakan’ı oyunun içinde gördük.”

“MİLLİ TAKIM ONLAR İÇİN ARTIK KEYİF”

“Fransa karşısında 1 puan alsak bile kar. Oradan ne alırsak iyidir. Öyle bir takım Fransa. Milli Takım’da bir şeyler değiştiği anlaşılıyor. Otele girerken bu çocukların keyifli bir şekilde geldiğini görüyorsun. Milli Takım, artık onlar için bir keyif. Bunu görüyorsun. 2016’da mesela işkence gibi geliyorlardı.”