SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolumuzla ezdik geçti

26 Mart 2019

TEK bayrak, tek devlet, tek millet, işte Türk milli ruhu……Eskişehir'de tribünleri dolduran Türk Bayraklı taraftarın takımımızla bütünleşmesi ve ortaya çıkan büyük sinerji ile beraber tüm futbolcular ortaya kalitesini koydu. Bireysel deneyimlerini takım ruhuyla yoğurarak adeta rakibini ezdi geçti.

ŞENOL Güneş'in gelmesiyle, Ay-Yıldızlılarımız'ın müsabakaya taktiksel ve zihinsel olarak çok iyi hazırlandıklarını gördük. Bütün futbolcuları tebrik etmek gerekiyor. Savunma bloku asla pozisyon vermedi. Orta sahada üst düzey pas trafiği gerçekleştirdi. Burak Cenk ikilisinin uyumu çok verimli oldu. Birbirlerine yaptıkları ikramlar ve girdiği pozisyonlar bunu gösterdi. Hakan Çalhanoğlu'nun bu ikilinin arkasında oynaması doğru bir karardı. Hakan, merkezden başlattığı akınlarla takımı çok hızlı şekilde atağa kaldırıyor. Cenk ve Burak'ı zamanında topla buluşturarak bu ikiliyi tehlikeli bölgeye sokuyor.

FUTBOLCULARIMIZI en iyi şekilde motive eden taraftarlarımızın salladığı Türk Bayrağı ve Millilerimiz'in giydiği Ay-Yıldızlı formanın, oyuncularımızı ayrı şekilde motive ettiğini düşünüyorum. Biz de bu formayı giydiğimizde aynı duyguları giyiyor ve aynı hissiyatı paylaşıyorduk. Bu forma bütün müsabakalarda giyilmeli.

ÜLKEMIZIN en fazla turist çeken ve dünyada yaşanabilir kentler arasındaki Eskişehir'in Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Eskişehir'de milli takıma destek olan taraftarlarımızı kutlamak gerekiyor. Gördük ki bizi kimse bölemez ve parçalayamaz.

BUNLARI topladığımızda artık Avrupa Şampiyonası'na katılacağımıza inanıyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek