SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Conor McGregor kariyerine son verdi

Dünyaca ünlü İrlandalı karma dövüş (MMA) sporcusu Conor McGregor kariyerine son verdiğini açıkladı.

Dünyaca ünlü İrlandalı karma dövüş (MMA) sporcusu Conor McGregor kariyerine son verdiğini açıkladı.
Salı günü Twitter üzerinden paylaştığı mesajında ünlü sporcu "Bugün resmi olarak Karma Dövüş Sanatları" olarak bilinen spordan emekli olmaya karar verdim" dedi.
İrlandalı dövüşçü neden bu yönde bir karar aldığını açıklamadı.
Karma dövüş (MMA) sanatları kariyerine 2008'de başlayan McGregor, 2012'de Cage Warriors organizasyonunda tüy siklet ve hafif siklet şampiyonluğu yaşadı
2015 yılında da UFC 194'te Jose Aldo'yu 13 saniyede nakavt ederek UFC tüy siklet şampiyonu olan McGregor, bu nakavtla da UFC unvan maçları tarihinin en hızlı nakavtının sahibi oldu.
McGregor'un profesyonel boks kariyeri ise 2017'de başladı.
Kariyerinde çıktığı tüm maçları kazanan ABD'li Floyd Mayweather'e kaybeden McGregor, son olarak geçen yıl gerçekleştirilen hafif sıklet unvan maçında Dağıstanlı Müslüman sporcu Khabib Nurmagomedov'a da yenilmişti.
Nurmagomedov'la yaptığı mücadelenin bitmesiyle birlikte iki dövüşçü ve antrenörler arasında arbede yaşanmıştı.
Karşılaşmanın ardından Nurmagomedov, Conor McGregor'un kendisine, dinine, ülkesine ve ailesine hakaret ettiğini söylemişti. McGregor daha sonra Khabib Nurmagomedov'a rövanş teklifinde bulunmuş fakat Nurmagomedov bu teklifi geri çevirmişti.
McGregor son olarak da Miami'de bir hayranını darp ettiği ve telefonuna el koyduğu iddiasıyla gözaltına alımış ve daha sonra 12 bin 500 dolar kefaletle serbest bırakıldı.