SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da kaosu getiren 5 olay! 1 yıl olmadan tükendiler…

Galatasaray’da kaosu getiren 5 olay! 1 yıl olmadan tükendiler…

26 Mayıs 2018’de 2525 oyla başkan seçilen Mustafa Cengiz, önceki gün 358 oyla koltuğunu kaybetti. 139 liselinin üye yapılmamasıyla başlayan süreç sonu getirdi

Galatasaray yönetimi idari ibrasızlığa götüren sürecin altyapısını Mustafa Cengiz'in gafları ve Galatasaray Liseli 139 öğrencinin üye yapılmaması oluşturdu.

26 Mayıs 2018'de 2525 oyla başkanlığını koruyan Cengiz, önceki gün yapılan genel kurulda 358 oyla yıkıldı.

İşte bir seneyi bulmayan süreçte ibrasızlığı getiren nedenler…

1- ÜYELİK KRİZİ

Mustafa Cengiz yönetimi, referans imzaları geçersiz olduğu gerekçesiyle Galatasaray Liseli 139 gencin üyeliğini kabul etmedi. Bu konu, son genel kurulda sürekli gündemdeydi.

2- ‘KÖFTELER’ GAFI

Cengiz’in “Dediğimiz lafların maliyetini hesaplayalım, ağdalı lafların bir de faturası var köfteler” sözleri başına iş açtı. Başkan, sonrasında “Size söylemedim” dese de bu unutulmadı.

3- TEHDİT ALGISI

İbrasızlık için çalışanlara Mustafa Cengiz, “Adnan Polat gibi mahkemeye gider iptal ettiririm. Mali olarak ibra etmeyin de göreyim” restini çekti. Bu sözler ‘tehdit' olarak algılandı.

24 Mart 2019 Felipe Melo`dan Abdurrahim Albayrak paylaşımı Galatasaray`ın eski futbolcusu Felipe Melo, Mali Genel Kurul`da ibra edilmeyen Mustafa Cengiz`in yönetiminde yer alan ikinci başkan Abdurrahim Albayrak`a destek paylaşımında bulundu. İlgili Haberi Oku

4- ERDOĞMUŞ TEPKİSİ

Sicil Kurulu Başkanı Selçuk Erdoğmuş'un yaptığı konuşma, ibrasızlık seslerini arttırdı. Denetim kurulunun “Önce okuyun sonra konuşun” çıkışı da olumsuz havayı salona yaydı.

5- DİSİPLİN İNADI

Mustafa Cengiz, sosyal medyada yazılan yorumları disiplin kuruluna taşıdı. Cengiz bunu “Başkanlık makamına hakaret edilemez” fikriyle savunsa da bu durum ters tepti.

MUSTAFA CENGİZ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Başkan Mustafa Cengiz, bugün saat 14.30'da basın toplantısı düzenleyecek. TT Stadı'ndaki toplantıda Cengiz, ibrasızlıkla ilgili önemli açıklamalarda bulunacak.

25 Mart 2019 Şahan Gökbakar`dan Mustafa Cengiz tepkisi: `Yüreğime dokundu` Ünlü oyuncu Şahan Gökbakar, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz`in idari yönden ibra edilmeme kararını eleştirdi. Konuyla ilgili paylaşım yapan Gökbakar, Adil olmayan şekilde aşağılanması yüreğime dokundu ifadelerini kullandı. İlgili Haberi Oku