SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’de kriz devam ediyor! Oyunculara transfer engeli…

Chelsea'nin 22 yaşındaki genç stoperi Andreas Christensen, kulüp tarafından kendilerine kimsenin takımdan ayrılmasına izin verilmeyeceğinin tebliğ edildiğini açıkladı.

Güncellenme: 18:06, 25/03/2019
Chelsea’de kriz devam ediyor! Oyunculara transfer engeli…

İngiltere Premier League ekiplerinden Chelsea’de transfer yasağı ile başlayan kriz devam ediyor. Buna göre 18 yaş altı oyuncuların transferi konusunda usulsüzlük yaptığı için FIFA tarafından 1 yıl transfer yasağı alan kulüp, yaz döneminde takımdaki oyuncuların hiçbirisinin ayrılmasına izin vermeyecek.

Danimarka gazetesi Ekstra Bladet’e açıklamalar yapan Chelsea’nin stoperi Andreas Christensen, “Chelsea ceza aldığı ve ve bu cezaya itiraz ettiği sürede erteleme yapamadığı için takımdaki tüm oyuncuları kulüpte tutmak istediklerinin mesajını verdi. Bu, benim kabul etmekte zorlandığım bir konu” dedi.

Chelsea’de az süre alan ve ismi Bayern Münih ile Barcelona gibi kulüplerle anılan Christensen’in yanı sıra “Maviler”in en önemli yıldızı olarak dikkat çeken Eden Hazard’ın da ismi çok uzun süredir İspanya La Liga ekibi Real Madrid ile anılıyor.