SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz basın toplantısı düzenledi

Yaklaşık 14 saat süren Galatasaray Genel Kurulu'nda ibra edilmeyerek büyük şok yaşayan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, yaşanan gelişmeler üzerine basın toplantısı düzenledi. Cengiz hukuki yollara başvuracaklarını belirtirken, "Görevimizin başındayız" dedi.

Güncellenme: 16:08, 25/03/2019

Galatasaray Genel Kurulu'nda idari yönden ibra edilmeyerek 1 ay içerisinde seçime gitmek zorunda kalan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, basının karşısına geçti.

İlk seçimde aday olamayacak olan Cengiz, Türk Telekom Arena’da 5 dakikada 39 saniye süren bir basın toplantısı düzenledi.

İşte Cengiz’in açıklamaları…

“Cumartesi günü Galatasaray’ımızda çok tartışma yaratan bir genel kurulu tamamladık. Başlangıcında huzurla başlayan genel kurulumuzun bitişiminde de tartışmalara yer vermemesini isterdik ama öyle olmadı.

Yadsınamayacak başarılar elde etti. Mali, sportif ve idari yapılanmanın nasıl kurallara uyduğumuzu bilirler. Camiamız için çok önemli olan mali başarının sürdürülebilmesi için de çok kritik şampiyonluğa yürüdüğümüz bu süreçte itidal çağrısı yapıyorum.

İLGİLİ HABER Galatasaray`da tarihi gün, Cengiz yönetimi idari yönden ibra edilmedi! Galatasaray`da tarihi gün, Cengiz yönetimi idari yönden ibra edilmedi!

Şampiyonluğa yürüdüğümüz bu günlerde, bu yöne yönlendirilmesini istiyorum. Tüm kamuoyuna açıkça ilan ediyorum ki; bana oy veren veya vermeyen herkese sesleniyorum. Galatasaray’ı Galatasaray yapan değerlerin korunacağı için her şey yapılacaktır.

Görevimizin başındayız. Seçim sonuçlarıyla ilgili tüm hukuku mücadelemizi sürdüreceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın… “

Toplantıda Galatasaray’ın alt yapısında top oynayan Beknaz Almazbekov'dan alkış toplayan hareket paylaşıldı ve bu görüntünün ardından Mustafa Cengiz  “İşte bu Galatasaray kültürü. Bir anlamda Beknaz’ın bu hareketi ibra edilmedi. Futbol akademisindeki tüm hocalarıma sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”  sözleriyle soru almadan basın toplantısını sonlandırdı.

İLGİLİ HABER Galatasaray U14 kaptanı Beknaz Almazbekov`dan alkış toplayan hareket Galatasaray U14 kaptanı Beknaz Almazbekov`dan alkış toplayan hareket

İLGİLİ HABER Burak Elmas, Mustafa Cengiz`i neden ibra etmediğini açıkladı Burak Elmas, Mustafa Cengiz`i neden ibra etmediğini açıkladı

 

 

Yayınlanma Tarihi:15:30,