SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alican Kaynar, İspanya’da Prenses Sofia Yarışları’na katılıyor

Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi yelkende finn sınıfında temsil edecek olan milli sporcumuz Alican Kaynar, İspanya'da 50'ncisi düzenlenecek olan Prenses Sofia Yarışları'na katılacak.

Güncellenme: 18:32, 25/03/2019
Alican Kaynar, İspanya’da Prenses Sofia Yarışları’na katılıyor

Ülkemizi yelken branşında, finn kategorisinde temsil eden milli sporcu Alican Kaynar, 2019'un ilk yarışı olan Dünya Kupası'nın Miami ayağının ardından İspanya’nın Palma de Mallorca kentinde düzenlenecek olan Prenses Sofia Yarışları’na katılıyor. Bu yıl 50’ncisi gerçekleştirilecek olan organizasyonda dünyanın dört bir yanından 1200’den fazla sporcu mücadele verecek.

01 – 06 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek yarışta, ülkemizi temsil edecek olan Alican Kaynar, 2020 Olimpiyat Oyunları öncesi katılacağı her yarışın, kendisi için önemli bir sınav olduğunu belirterek, ülkemize derece ile dönmek için çok çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Alican Kaynar kimdir?

2012 Londra ve 2016 Rio Olimpiyatları’nda ülkemizi yelken branşında, finn sınıfı kategorisinde temsil eden Alican Kaynar, 2018 yılında Danimarka’nın Aarhus kentinde düzenlenen 2018 Olimpik Sınıflar Dünya Şampiyonası'nda, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na kota almıştı. Türkiye adına 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na kota alan ilk sporcu konumunda olan Alican Kaynar, 25 yıllık spor hayatında ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya imza atmıştır. İLGİLİ HABER Fenerbahçe`nin ve Türkiye`nin yelkendeki gururu Alican Kaynar, Sözcü Skor`a özel açıklamalarda bulundu! Fenerbahçe`nin ve Türkiye`nin yelkendeki gururu Alican Kaynar, Sözcü Skor`a özel açıklamalarda bulundu!

Yayınlanma Tarihi:18:30,