SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eden Hazard’dan 8 yıl sonra gelen Türkiye maçı ve hamburger itirafı

Belçika Milli Takımı ve Chelsea'nin yıldız futbolcusu Eden Hazard, 2011 yılında Türkiye Milli Takımı ile oynadıkları maçtan sonra yaşadığı hamburger hikayesini anlattı. 28 yaşındaki futbolcu yaşadığı olayın kendisini bugünlere getirdiğini ifade etti.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 12:28, 24/03/2019
Eden Hazard’dan 8 yıl sonra gelen Türkiye maçı ve hamburger itirafı

Belçika Milli Takımı’nın yıldız futbolcusu Eden Hazard, 2011 yılında Türkiye’ye karşı oynadıkları maçtan sonra ailesiyle yediği hamburgerin hikayesini paylaştı.

20 yaşındayken EURO 2012 Elemeleri maçında Türkiye karşısında ilk 11’de başlayan ancak ikinci yarıda oyundan alınan Hazard, teknik direktörü Georges Leekens’in bu kararına sinirlenerek sahayı terk etti.

Maç devam ederken stattan ayrılan 28 yaşındaki futbolcu, ailesiyle birlikte Brüksel’de bir fast-food restoranına giderek hamburger yerken görüntülendi.

Hazard’ın hamburger yerken çekilen fotoğrafı Belçika’da gündeme oturmuş ve hocası Leekens’in iki maç ceza vermesiyle sonuçlanmıştı.

Yıllar sonra yaşananlarla ilgili konuşan Hazard, “O gece aptalca bir şey yaptım. Ancak o hamburgerin hikayesini şimdi şakalaşırken anlatıyorum. Belçika’da efsane olmamı sağlayan şey o hamburger olmuştu” ifadelerini kullandı.

Yediği hamburgerdeki sosu çok sevdiğini söyleyen Hazard, “Hamburgerde endülüs sosu kullanıyorlar ve bu daima benim favorim olmuştur. Londra’daki evimde de var ve annemden bazen bana bu sostan getirmesini istiyorum” dedi.

İLGİLİ HABER İsviçre`nin yıldızı Fabian Schar ölümden döndü! İsviçre`nin yıldızı Fabian Schar ölümden döndü!