SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başarısızlık lüksü yok

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerine iyi bir başlangıç yaptık. Açıkçası ülke olarak böyle bir morale de ihtiyacımız vardı. Çalkantılarla dolu bir futbol ailemiz var. Lucescu sonrası, Fatih Terim de olmayacağına göre bu ortamı toparlayacak en doğru tercih Şenol Güneş'ti.

Güneş'in 2004'te görevinden ayrılırken milli takımda yarım kalan işlerinin olduğunu biliyorduk. Kurt hoca, Dünya Kupası ve Konfederasyon Kupası'nda üçüncülük kazandırarak tarihi başarılar elde etmişti.

YENİLİKÇİ VE VİZYONER

Şenol Güneş'in görevine, milli takım 2004'te Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılamayınca son verilmiş, dönemin TFF Başkanı Haluk Ulusoy da Güneş'e bırakın tazminatı hak ettiği maaşını bile vermemişti.

Şimdi kendisini geliştiren, yenilikçi ve vizyon sahibi bir teknik adam olarak milli takımın başına geçti. O dönemde giyiminden, konuşmasına kadar eleştirilen Şenol Güneş, artık Türk futbolunun kurtarıcısı olarak görülüyor. Biz de diyoruz ki: Neden olmasın!

GENÇLERE BİR TAVSİYE

Güneş’in  elinde çok iyi bir jenerasyon var. Arnavutluk karşısında gençlerle ‘tecrübeli' futbolunun sonbaharındaki isimlerin kaynaşmasını izledik. Cengiz, Yusuf, Ozan, Merih ve Dorukhan gibi gençlerimiz ağabeylerinin saha dışındaki tartışmalı yönlerini değil, saha içindeki iyi özelliklerini örnek alırsa turnuvalarda neden başarılı olmayalım? Demirören de gittiğine göre en olgun dönemindeki hocası ve pırıl pırıl bir jenerasyonuyla millilerin başarısız olma lüksü yok.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek