SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yaşasın Türk Milli ruhu

23 Mart 2019

TÜRK Milli Takımımız, Şenol Güneş'le beraber yeniden güneş açarcasına Arnavutluk'ta doğdu. Şenol hocanın, milli takımımızdaki futbolcuları sadece bir teknik direktör olarak değil bir ağabey bir baba gibi kucaklaması ve milli ruhu tüm futbolculara hissettirmesi ve gerçek bir Türk milli ruhu ortaya çıkarması dün gecenin özetiydi. İşte bu ruhla birlikte futbolcularımızın sahada vermiş oldukları olağanüstü mücadele takımımızı galibiyete taşımıştır.

MÜSABAKADA en önemli şey rakibe bir tane net gol pozisyon vermeyişimizdi. Bu da Şenol hocanın rakibi ne kadar iyi analiz ettiğinin bir göstergesiydi. Hocanın aldığı önlemlerle beraber rakibin bütün dominant (Kuvvetli) yönlerinin durdurulup yok edilmesi, galibiyeti getiren en önemli faktördü.

MİLLİ takımımızda, gençlerle ağabeylerinin karma bir ekip olarak bu süreçte çok iyi bütünlük sağlayacağı dün akşam görüldü. Özellikle orta sahada defansif olarak Okay Yokuşlu, ofansif olarak Hakan Çalhanoğlu, forvette de Burak Yılmaz ve Cenk Tosun'un performansı, tam kapasitelerini ortaya koymaları ile Türk milli ruhunu takım halinde çok üst düzeye taşımaları bu maçın kazanılmasındaki en büyük etkendi. Bir hoca takımını fiziksel, taktiksel ve zihinsel olarak müsabakaya hazırlar. Ama milli maçlarda öne çıkan daima zihinsel hazırlıktır, milli duygu ve duruştur. Türk Milli Takımı, Şenol Güneş'le birlikte bu ruhu taşımış ve müsabakayı kazanmıştır.

MİLLİ takımımızın gelecekte çok daha iyi futbol oynayacağı ve çok daha başarılı müsabakalar çıkarıp kazanacağının mesajlarını bu müsabakada aldık. Yeni bir Türk milli ruhu, kazanılan Arnavutluk maçıyla başlamıştır. Devamı gelecektir, bu ruh bizi 2020'ye götürecektir. Yaşasın Türk milli ruhu. Yeni

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek