SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyon kim olacak?

23 Mart 2019

Başakşehir'i ben kurdum. Bir taraftan Rize de yükseliyor, kurtardı işi. Başakşehir'i kurduğum gibi onun altında bir de proje takım var.

O da çocukluğumda oynadığım takım. O da Başakşehir'in altyapısını oluşturuyor Esenler Erok diye. Esenler Erok da iyi gidiyor. Başakşehir eğer şampiyon olursa bu bir devrimdir. Tabii iyi bir yönetim kadrosu, teknik direktörü ile gerçekten maliyeti düşük bir takım.

Öbür tarafta bakıyorsunuz milyonlarca dolarlarla takımlar kuruluyor netice yok. Ama çok daha cüzi rakamlarla kuruluyor ve şu anda maliyet yüzdesi çok düşük olmasına rağmen Başakşehir şampiyon oluyor.

Tesisler konusunda iyi bir noktadalar buna rağmen iyi gidiyor. Tabii temenni ederiz ki… Neyse Fenerbahçe şu son anlarda filan bir şeyler yapmaya yelteniyor. Ama Allah yaşatmasın tabii…” (18 Mart 2019, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan)

Ligin bitmesine 8 hafta kaldı. Herkesin kafasındaki soru aynı: Başakşehir şampiyon olur mu? Kimi “Galatasaray 6 puan farkı kapatır şampiyon olur” diyor, kimiyse “Son haftaya kadar yarış sürer” görüşünde.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın özellikle spor camiasına yönelik öngörülerinin tutmadığı pek görülmemiştir. Ne Terim ne de Yanal strese girsin. Ne Galatasaray şampiyon olur  ne de Fenerbahçe ligden düşer…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek