SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Genel Kurulu’nda olay iddia: ‘GS TV’de kızları taciz edenler konuşulsun’

Galatasaray Genel Kurulu'nda gergin dakikalar yaşanırken 1905 Kültür Sanat Ve Spor Derneği Başkanı Vahap Tanrıverdi'nin "GS TV'de kızları arka odalarda taciz edenler de konuşulsun" diye bağırması olay yarattı. Divan Başkanı Metin Sinan Aslan araya girerek oylama yaptı ve Vahap Tanrıverdi'nin salondan çıkartılmasını istedi.

Güncellenme: 16:34, 23/03/2019
Galatasaray Genel Kurulu’nda olay iddia: ‘GS TV’de kızları taciz edenler konuşulsun’

Galatasaray'ın Yıllık Olağan Genel Kurul toplantısında Vahap Tanrıverdi’nin olay yaratan iddiası gündeme damga vurdu.

Gergin bir ortamda geçen kurulda konuşmalar gerçekleştirilirken Selim Arda Üçer’in kürsüde açıklamalarda bulunuyordu. Üçer’in konuşması sırasında ayağa kalkarak bağıran 1905 Kültür Sanat Ve Spor Derneği Başkanı Vahap Tanrıverdi, “GS TV’de kızları arka odalarda taciz edenler de konuşulsun” ifadelerini kullandı.

Bu sözler üzerine araya giren Divan Başkanı Metin Sinan Aslan, “Olmaz böyle bir şey. Beyefendi siz şu anda suç teşkil eden bir ifade kullandınız. Siz hiç kimseyi böyle gelişigüzel suçlayamazsınız. 45. maddeyi sizin için uyguluyorum, genel kurula da soruyorum. Salondan çıkartma kuralının uygulanmasını öneriyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan oylama sonucunda salondan çıkartılmasına karar verilen Tanrıverdi, kendisine tepki gösterenlerle de tartışma yaşadı.

İLGİLİ HABER Ozan Korkut, Mustafa Cengiz`e yüklendi: İçeride bize aslan gibi kükreyen... Ozan Korkut, Mustafa Cengiz`e yüklendi: İçeride bize aslan gibi kükreyen...