SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski futbolcu Mido’ya büyük şok! Kırbaç cezası…

Bir dönem Roma, Tottenham ve Ajax gibi kulüplerin formalarını giyen Mısırlı eski futbolcu Mido, inanılmaz bir ceza ile karşı karşıya... 

Güncellenme: 14:23, 23/03/2019
Eski futbolcu Mido’ya büyük şok! Kırbaç cezası…

SKOR DIŞ HABERLER / Futbolu bıraktıktan sonra aldığı fazla kilolarla alay konusu olan ancak daha sonra verdiği 50 kilo ile fit görüntüsüne yeniden kavuşan Mido, bir süredir Suudi Arabistan ekibi Al Wahda’da görev yapıyordu. Geçtiğimiz günlerde Twitter’da bir taraftara ettiği küfür sonrası görevinden alınan 36 yaşındaki çalıştırıcı ülke yasalarına göre çok ilginç bir ceza ile karşı karşıya kaldı.

Ligde 4-0 yenildikleri Al Nasr mücadelesi sonrası twitter üzerinden bir taraftarın kendisine attığı “Lütfen, Al Wahda’daki görevinden ayrıl. Antrenörlük tarzını anlıyoruz ancak bu, bizim için faydalı değil. Teknik direktör yerine yorumcu olmak senin için daha iyi. Kullandığın sözler güzel ama hoca olarak çok iyi değilsin” şeklindeki mesaja “Teyzenin annesinin a*ı” şeklinde cevap verince kovuldu. İLGİLİ HABER Mido`nun yeni halini görenler şaşkına dönüyor! Mido`nun yeni halini görenler şaşkına dönüyor!

UMUYORUZ Kİ HESABI HACKLENMİŞTİR

Suudi kulübünün yöneticilerinden yapılan açıklamada “Mido, taktiksel nedenlerden ötürü değil, resmi hesabından önce atıp sonradan sildiği bir tweet nedeniyle kovulmuştır. Taraftarlar kırmızı çizgimizdir ve umuyoruz ki hesabı hacklenmiştir” ifadelerini kullandı. Mido ise hesabının çalındığını ve konuyla ilgili yasal süreci başlatarak bunu kanıtlayacağını belirterek, “Kurulun kararına saygı duyuyorum, ancak hesabım saldırıya uğradı ve kanıtlamak için tüm yasal araçlarımı kullanacağım” dedi.

YASALARA GÖRE KIRBAÇ CEZASI

Görevden alınan Mido suçlu bulunması halinde ikinci bir şok daha yaşayacak. Suudi Arabistan yasalarına göre Mido’nun suçlu bulunması hâlinde 10 kırbaç cezası alabileceği konuşuluyor.