SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bulgaristan Karadağ maçında ‘korkunç’ karar!

Dün gece oynanan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri maçlarına bir hakem kararı damgasını vurdu. Karadağ - Bulgaristan arasındaki maçın son dakikalarında Fransız hakem ceza sahasının çok açıkça dışında olan faul pozisyonu için penaltı kararı verdi.

Güncellenme: 10:38, 23/03/2019
Bulgaristan Karadağ maçında ‘korkunç’ karar!

2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu’nda oynanan ve 1-1 biten Bulgaristan-Karadağ karşılaşmasında ev sahibi ekibin kazandığı penaltı olay oldu! Stanislav Kostov’un ceza sahası içerisinde girme çabasındayken Karadağlı Stefan Mugosa tarafından düşürülmesi sonrasında düdük çaldı ancak bu ceza sahası dışarısında olmasına rağmen penaltı düdüğüydü.

Fransız hakem Ruddy Buquet, VAR’ın uygulanmadığı EURO 2020 Elemeleri’nin ilk hafta maçlarındaki en skandal kararı verdi. Karadağlı futbolcular yoğun itirazlarda bulunurken Jovetic de sarı kart gördü.

Beyaz noktanın başına geçen Nedelev, penaltıyı gole çevirerek Bulgaristan’a 1 puanı getirdi.

Pozisyonun videosu sosyal medyaya düşünce de kararın durumunu açıklayan en net yorum ise şu oldu; “Pozisyonu göremeyenler için söylüyorum: Futbol tarihinde verilmiş ve gördüğüm en korkunç kararlardan biri.”