SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arnavutluk Panucci’nin görevine son verdi

Arnavutluk Futbol Federasyonu, Türkiye'ye 2-0 yenildikleri karşılaşma sonrasında bu sabah teknik direktör Panucci ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Güncellenme: 12:20, 23/03/2019
Arnavutluk Panucci’nin görevine son verdi

A Milli Futbol Takımımızın, EURO 2020 Elemeleri’ndeki rakiplerinden olan Arnavutluk’ta teknik direktör Christian Panucci’nin görevine son verildi.

Elemelerin ilk maçında, Türkiye’ye yenilen ekipte İtalyan hoca gönderilirken; Andorra maçında takımın başında Ervin Bulku ve Sulejman Mema olacak.

Kariyerinde daha önce İtalya Serie B takımlarından Livorno ve Ternana’yı çalıştıran 45 yaşındaki teknik adam, Arnavutluk Milli Takımı’nın başına ise 19 Temmuz 2017’de geçti.

Panucci yönetiminde 15 maça çıkan Arnavutluk, sadece 4 galibiyet alırken 9 kez sahadan yenik ayrıldı ve 9 gol atıp 25 gol yedi.

Panucci, Ay-Yıldızlılar’a 2-0 yenildikleri karşılaşma sonrasında ise “İstifa etmeyi düşünmüyorum. Seyirci oyundan ve teknik direktörden memnun olmamasında haklı. Oyun kötü olduğunda böyle düşünmeleri onların hakkı. Ancak tüm oyuncular en üst düzeyde performans ortaya koymaya çalıştırlar” şeklinde açıklama yapmıştı.

İLGİLİ HABER Arnavutluk Türkiye maçı için yazarların yorumları Arnavutluk Türkiye maçı için yazarların yorumları

Yayınlanma Tarihi:12:07,