SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan flaş CAS açıklaması

Galatasaray, UEFA Soruşturma Komisyonu ile imzalanan Uzlaşma Anlaşması'nın UEFA Kulüp Finansal Kontrol Organı bünyesindeki Yargı Komisyonu Başkanı reddedilmesine karşı CAS'a sunduğu itirazın kabul edildiğini KAP'a bildirdi.

Güncellenme: 01:02, 23/03/2019
Galatasaray’dan flaş CAS açıklaması

Galatasaray, 15 Şubat’ta başkan Mustafa Cengiz’in açıkladığı; “CAS’ın yapılan itirazı kabul etmesi” kararını KAP’a bildirdi. Sarı-kırmızılıların UEFA ile yapılandırma anlaşması aynen devam edecek.

İŞTE GALATASARAY’DAN YAPILAN AÇIKLAMA:

Şirketimizin 13.06.2018 tarihinde UEFA Soruşturma Komisyonu (Investigatory Chamber) ile imzalanan Uzlaşma Anlaşması’nın, 05.10.2018 tarihinde UEFA Kulüp Finansal Kontrol Organı bünyesindeki Yargı Komisyonu (Adjudicatory Chamber) Başkanı tarafından reddedilmesi hususunda; Şirketimizin 15.10.2018 tarihinde Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) sunduğu itirazı kabul edilmiş olup, imzalanan Uzlaşma Anlaşması’nın geçerliliğini korumasına ve Yargı Komisyonu Başkanı tarafından verilen red kararının hükümsüz kılınmasına Spor Tahkim Mahkemesi’nce (CAS) karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MUSTAFA CENGİZ’DEN JET AÇIKLAMA:

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, KAP’a yapılan açıklamanın ardından açıklamalarda bulundu. İşte Mustafa Cengiz’in açıklamaları:

”Mahkeme kararının resmi hale gelmesidir bu tümüyle. Galatasaray, camiamız ve Türkiye için olumlu bir karar. Zincirleri kırmaya çalışıyoruz. CAS’ın Türkiye lehine verdiği ilk olumlu karar olarak biliyorum bunu.

BASİTE İNDİRGEMEYE ÇALIŞANLAR OLDU

”Disiplin komitesinin verdiği yeniden yapılandırma kararını bozma hakkı vardır. UEFA’nın en üst düzey yargı karar organıdır. Biz 15 Haziran’dan 22 Mart’a kadar uğraşıyoruz. Bazı yorumlar gördüm. Bunu basite indirgemeye çalışan hukukçu ve yorumcu kardeşlerim oldu. Galatasaray’ın bu hukuksal başarısını küçümsemeye çalışan kardeşlerimiz oldu. Kötü niyetleri olmadığına ama yeterli bilgiyi almadıklarına inanıyorum. CAS süreci 4 aydır sürüyor. 100 sayfaya yakın yazışmamız oldu.”

İLGİLİ HABER Galatasaray`ın borcu 2 milyar 825 milyon lira Galatasaray`ın borcu 2 milyar 825 milyon lira

Yayınlanma Tarihi:19:17,