SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester City için ilginç iddia! ‘Transferi yapıyor, petrol fiyatını artırıyor’

Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness, Manchester City'nin transfer politikası ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Hoeness, İngiliz kulübünün Pep Guardiola'nın transferlerini finanse etmek için petrol fiyatlarını yükselttiğini söyledi.

Güncellenme: 21:51, 22/03/2019
Manchester City için ilginç iddia! ‘Transferi yapıyor, petrol fiyatını artırıyor’

SKOR DIŞ HABERLER / Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness, Manchester City’nin astronomik harcamalarıyla ilgili ilginç bir iddia ortaya attı…

The Sun’da yer alan habere göre; Bayern Münih’in para yönetim şekliyle gurur duyduğunu dile getiren Hoeness, Guardiola’nın Manchester City’ye gidişinin ardından İngiliz ekibinin para kaynaklarıyla ilgili içeriden bilgi aldığını belirtti. Bir dönem birlikte çalıştıkları Pep Guardiola’nın kendisine anlattıkları açıklayan 67 yaşındaki başkan Hoeness, “Dostum Pep (Guardiola) bir oyuncunun fiyatı 100 milyon Euro olduğunda bana neler yaşandığını söyledi” dedi.

Hoeness, “Oyuncunun videolarını toplayıp kulüp sahibi Şeyh Bin Zayed Nahyan’a gidiyor. Sonra akşam yemeği yiyip, videoyu izlerler ve şeyh gerekli parayı verir. Transfer yapılıyor ve ertesi gün petrole zam yapılarak oyuncunun parası çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Bayern Münih’in sezon sonu transfere 200 milyon Euro harcayacağını ve bunun kulüp tarihinin en pahalı transfer dönemi olacağını söyleyen Hoeness, paraların Bayern’in kasasından çıkacağını vurguladı. Hoeness, “Kredi çekmeyeceğimizi gururla söyleyebilirim” dedi.