SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Roberto Soldado gerçeği! İki maçla kaçıyor

Fenerbahçe’de son haftaların en formda ismi Roberto Soldado’yla sarı-lacivertliler sözleşme uzatmak istiyor. Soldado'nun Fenerbahçe ile olan sözleşmesinde yer alan opsiyondaki “maç oynama maddesine” SÖZCÜ ulaştı.

Güncellenme: 10:48, 22/03/2019
Fenerbahçe’de Roberto Soldado gerçeği! İki maçla kaçıyor

Sercan HAMZAOĞLU / ÖZEL HABER Fenerbahçe’nin sözleşme yenilemeyi düşündüğü futbolcularından Roberto Soldado'nun 2 yıl önce transferi gerçekleştiğinde sözleşmesinin son senesi için “Ligde 25 maça çıkarsa, sözleşmesi otomatik 1 yıl uzar” maddesi kıl payı kaçıyor.

Bu sezon ligde 15 maça çıkan Soldado, geri kalan 8 haftada forma giyse bile 25 maçı 2 karşılaşmayla kaçıracak.

İLGİLİ HABER Eljif Elmas şov yaptı Makedonya rahat kazandı! EURO 2020 Elemeleri toplu sonuçlar Eljif Elmas şov yaptı Makedonya rahat kazandı! EURO 2020 Elemeleri toplu sonuçlar

YANAL’IN PRENSİ

Ersun Yanal, göreve geldiğinden beri büyük bir güven duyduğu Soldado'nun sözleşmesinin mutlaka uzamasını istiyor.

Ligde forma giydiği 15 maçın 9'unu Ersun Yanal'n döneminde oynayan Soldado için tecrübeli teknik adam, Başkan vekili Semih Özsoy'a raporunu sundu. Soldado'nun çok büyük bir karakter ve profesyonel olduğunu vurgulayan Yanal'ın, İspanyol santrforun sözleşmesinin 1 yıl daha uzatılmasını istediği öğrenildi.

GÖRÜŞME DERBİDEN SONRA

Fenerbahçe yönetimi, Soldado'yla Galatasaray derbisinden sonra konuşacak. 14 Nisan'da oynanacak derbiden sonra görüşme odasına çağrılacak Soldado'ya 1 yıllık yeni sözleşme teklif edilecek.

Ersun Yanal'la birlikte performansı artan ve tecrübeli teknik adamla çalışmak isteyen Soldado da teklife sıcak bakıyor.

İLGİLİ HABER Türkiye`nin 2020 Avrupa Şampiyonası serüveni başlıyor Türkiye`nin 2020 Avrupa Şampiyonası serüveni başlıyor

Yayınlanma Tarihi:08:36,