SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çocuğun cinsel istismarı suçundan hapis yatan eski futbolcu şartlı tahliye oldu ama…

İngiliz Milli futbolcu Adam Johnson, 15 yaşındaki bir kızı taciz ettiği gerekçesiyle aldığı cezanın şartlı tahliyeye çevrilmesinin ardından hapisten çıktı. Ancak mahkeme, Adam Johnson'ın kızını tek başına görmesini yasakladı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 11:57, 22/03/2019
Çocuğun cinsel istismarı suçundan hapis yatan eski futbolcu şartlı tahliye oldu ama…

İngiltere Premier Lig’de Manchester City, Sunderland, Leeds United gibi takımlarda oynayan İngiltere Milli Takımı’nın da formasını 12 kez giymiş olan Adam Johnson, çocuğun cinsel istismarı suçundan 2022 yılına kadar hapse mahkum edilmişti. Mayıs 2016’da görülen davada Adam Jonhson, mahkeme tarafından Sunderland taraftarı olan 15 yaşındaki bir kız çocuğunu öptüğü ve elle taciz ettiği gerekçesiyle 6 yıl hapis cezası vermişti. Üç yıldır hapiste yatan Adam Johnson’ın cezası şartlı tahliyeye çevrildi.

Ancak mahkeme, Adam Johnson’ın henüz dört yaşında olan kızını yalnız başına görmesine izin vermedi. Sosyal hizmetler sorumlusunun Adam Johnson’ı yakında takip etmesine ve İngiliz eski yıldız futbolcunun kızı Ayla ile bir an bile yalnız kalmasına izin verilmemesine karar verildi. Adam Johnson’ın yaşayacağı adresi de sosyal hizmetler sorumlusuna vereceği ve gideceği her yeri önceden haber vereceği belirtildi.

İLGİLİ HABER İspanyol atletizminde cinsel taciz skandalı! 15 yıl 6 ay hapis cezası! İspanyol atletizminde cinsel taciz skandalı! 15 yıl 6 ay hapis cezası!

Adam Johnson, 15 yaşındaki Sunderland taraftarına cinsel tacizde bulunmaktan suçlu bulunmuş, 31 yaşındaki eski futbolcunun kredi kartlarında yapılan araştırmada çok sayıda porno sitesine para yatırdığı ortaya çıkmıştı.