SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Birmingham City’ye puan silme cezası

Birmingham City’ye puan silme cezası

Gerekli ekonomik şartları sağlayamadığı sebebiyle İngiltere Championship ekiplerinden Birmingham City'nin 9 puanı silindi

İngiltere Championship ekiplerinden Birmingham City, gerekli ekonomik şartları sağlayamadığı sebebiyle 9 puan silme cezası aldı.

İngiltere Futbol Ligi’nden (EFL) yapılan açılamada, 2015-18 sezonları arasında 39 milyon sterlinden daha fazla zarar ederek gerekli ekonomik şartları sağlayamadığı sebebiyle Birmingham City’nin 9 puan silme cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Bu dönemde 48,8 millyon sterlin ekonomik kayıp yaşayan Birmingham City, cezanın ardından 24 takımlı ligde 13’üncülükten 18’inci sıraya geriledi.

Birmingham City’den yapılan açıklamada, “Kulübün sahipleri ve yönetim kurulu tarafından alınan kararlar, takımın çıkarlarını korumaya yöneliktir. Hedeflerimizi gerçekleştirmek ve taraftarımızı mutlu etmek için yaşadığımız ekonomik zorlukları azaltmaya kararlıyız.” ifadeleri kullanıldı.

22 Mart 2019 Manchester City için ilginç iddia! `Transferi yapıyor, petrol fiyatını artırıyor` Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness, Manchester City`nin transfer politikası ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Hoeness, İngiliz kulübünün Pep Guardiola`nın transferlerini finanse etmek için petrol fiyatlarını yükselttiğini söyledi. İlgili Haberi Oku