SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anthony Joshua ile maç yapma şansını ve 75 milyon doları reddetti! Tarihi fırsat kaçtı

WBC dünya ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder, kendisine yapılan 75 milyon dolar tutarındaki, ikisi Anthony Joshua ile olmak üzere, üç maçlık teklifi reddetti. Deontay Wilder'ın menajeri, boksseverler için tarihi bir maç izleme şansı yakalayacağı teklifi neden reddettiklerini açıkladı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 12:49, 22/03/2019
Anthony Joshua ile maç yapma şansını ve 75 milyon doları reddetti! Tarihi fırsat kaçtı

Her fırsatta IBF, WBA, IBO ağır sıklet boks şampiyonu Anthony Joshua ile karşılaşmak istediğini söyleyen WBC dünya ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder, karşısına çıkan bu şansı elinin tersiyle itti. Deontay Wilder, DAZN tarafından kendisine yapılan 75 milyon tutarındaki üç maçlık teklifi kabul etmedi. Teklif, Anthony Joshua ile iki kez karşılaşmayı da içeriyordu. Teklifin kabul edilmemesi ile birlikte boksseverler, tarihi bir maça tanıklık etme fırsatını da yitirmiş oldu.

Deontay Wilder’ın menajeri Shelly Finkel, teklifi neden reddettiklerini Los Angeles Times’a anlattı. Deontay Wilder’ın bu maçlar sonunda Anthony Joshua’nun ne kadar kazanacağını bilmediği için teklifi kabul etmediğini söyledi. Shelly Finkel, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Anthony Joshua’nın ne kadar kazanacağını defalarca sorduk. Ancak hiçbir yanıt alamadık. Bize yaptıkları teklif oldukça cazipti… Ama Anthony Joshua’nın Deontay Wilder ile aynı rakamı mı kazanacağını ya da iki-üç kat daha fazla mı kazanacağını bilememek bizim için sıkıntı yarattı. Bu rakamı hiçbir zaman öğrenemeyecektik” dedi..

Deontay Wilder, 18 Mayıs 2019’da New York’ta Dominic Breazeale ile karşılaşacak. Anthony Joshua ise kemerini korumak için 1 Haziran 2019 tarihinde Jarrell Miller’ın karşısına çıkacak.

İLGİLİ HABER Çocuğun cinsel istismarı suçundan hapis yatan eski futbolcu şartlı tahliye oldu ama... Çocuğun cinsel istismarı suçundan hapis yatan eski futbolcu şartlı tahliye oldu ama...