SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dakika! Gökhan Töre’den 3 sayfalık ayrılık açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın kendisine yönelik sözlerine cevap veren Gökhan Töre, çok sert ifadeler kullandı. Gökhan Töre, sosyal medya hesabından yaptığı 3 sayfalık paylaşımda Beşiktaş'tan ayrıldığını duyurdu.

Güncellenme: 12:23, 21/03/2019
Son dakika! Gökhan Töre’den 3 sayfalık ayrılık açıklaması

Beşiktaş’ta uzun süredir kadro dışı olan Gökhan Töre, Twitter’dan yaptığı uzun açıklamayla siyah-beyazlı takımdan ayrıldığını açıkladı. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan milli futbolcu, yaşananları ayrıntısıyla açıkladı.

Töre’nin açıklamasından en dikkat çeken sözler şöyle;

Bugün, gelecek sezon futbol kariyerime Beşiktaş ile devam etmeyeceğimi, şimdiki görev sahibi şahsın (Fikret Orman) ağzından duymuş olduk. Beşiktaş’ın asıl sahibi taraftardır. Sizi seviyorum. Hakkınızı helal edin.

Beşiktaş Yönetimi bana; Tüm alacaklarını bırak ve yurt dışına git. Türkiye’de kalacaksan da Fenerbahçe, Galatasaray ve Başakşehir’e gidemezsin maddesini sözleşmeye ekleyeceğiz dedi.

AÇIKLAMANIN TAMAMI

“Saygıdeğer ve ve emektar Beşiktaş camiasına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur

116 yıldır gerçek sevgi ve büyük özveri ile halkın takımı olmaya layık görülmüş Beşiktaş Futbol Kulübü’nün böylesine zan altında kaldığı ne görülmüş ne de duyulmuştur.

Bilinmelidir ki beni bu metni yazmaya ikna eden gelecekteki büyük yeteneklerin bu gibi haksızlıklara uğramamaları, uğrasalar da korkmadan haklarını aramalarına önayak olmak, bir örnek teşkil etmektir. Çünkü gelecekte ismini gururla anacağımız o büyük yetenekler şu an bu metni okuyan, belki kariyerinin başında bir futbolcu belki 5 yaşında hayaller kuran bir yeteneğin dedesi ya da okul takımında harikalar yaratan bir çocuğun annesi olabilir. Ben bu haksızlığa sessiz kalmıyorum.

Dün özel bir televizyon kanalında Fikret Orman ve bir gazeteci beyefendi ile yapılan ‘ısmarlama’ röportajın akıllarda zaten var olan yenilerini eklediğini ve maalesef oldukça basit ve amaçsız bir röportaj olduğunu Fikret Orman’a iletmek isterim. Bu soruları artık yaşadığım gerçekler ile cevap vermenin zamanı geldiğine siz değerli Beşiktaş taraftarının ve saygıdeğer kamuoyu mensuplarının bu gerçekleri bilmeye hakkı olduğuna inanıyorum.

Fikret Orman’ın röportajı maalesef bizim ailemizden ve dostlarımızdan gördüğümüz bildiğimiz “Sevgi” anlayışının oldukça dışında kavramları hedef almaktadır. Bilinmelidir ki sözleşmemde yer alan miktarı her ay almak FIFA’nın koyduğu ve tüm dünyada her futbol kulübünde yer alan oyuncular için geçerli olan bir haktır. Fikret Orman’ın röportajda söylediği “OYNAMADAN PARA KAZANMAK İSTEDİ NE YAPALIM? BİZ DE SAYGI DUYDUK” cümlesi bir İFTİRADIR. Şimdiye kadar adı hiçbir haksızlıkla geçmemiş olan Beşiktaş Futbol Kulübü’nün, Fikret Orman döneminde yaşadığı sıkıntıları ve adının karıştığı Maddi skandalları göz önüne alacak olursak sarf ettiği cümle kulağa oldukça RAHATSIZ EDİCİ ve UMURSAMAZCA geliyor.

Artık resmi büyük olarak görebiliyorum. Sezon sonun anlaşmamın biteceği Beşiktaş Kulübü’nde forma giyme şansı yakalayamama sebebimin bonservis bedeli ödenmeden alınabilecek yani kulübe maddi bir getirisi olmayacak bir oyuncu olmam gerekçesine dayandırıyorum.

Sezon başı kampında yapılan tüm testlerde ilk sıradaydım. Vücut değerlerim olması gereken en iyi seviyedeydi. Şenol Güneş hocam; “YENİ TRANSFERİMİZ GÖKHAN TÖRE” açıklamasını yapmıştı. Sonrasında kadro dışı kaldığım 4 maça istinaden Fikret Orman’a bir akşam vakti telefon açtım. Kendisi bana teknik direktör ile konuşacağını fakat verdiği kararlara karışmadığını söyledi. O zaman elbette bunu büyük bir saygı ile karşıladım. Kendisi bana telefonu kapatmadan önce kahkaha atarak, “Gökhan ya sen merak etme yenileriz sözleşmeni sezon sonunda” dedi. Her röportajında “Sakatlıktan çıkamadı” İFTİRASI arkasına çekinmeden saklanan Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birinin başkanı Fikret Orman, henüz öngörmediği bir sezonun sonunu bana garantiledi. Bu büyük bir amatörlüktür. Bir insanın kaderi ile dalga geçerek oynamanın kendisinde vicdan azabı yaratmış olmasını umut ediyorum. Bu yapılan ne profesyonel yöneticilik anlayışı ile ne de makam ile bağdaşmaktadır.

Beşiktaş Yönetimi yarı transfer dönemi bitmesine 48 saat kala tarafımıza transfer için bir takım aramamızı söyledi. Elbette aradık. Bunun profesyonel bir transfer olamayacağını size önceki açıklamamda belirtmiştim. Yurtdışı da dahil olmak üzere beni isteyen birkaç kulüp ismini Fikret Orman’a ilettik. Buna istinaden tarafımıza, “GEÇMİŞ VE GELECEK TÜM ALACAKLARINI BIRAKSIN, GİTSİN” dendi. Buna benim dışımda o dönem adı transfer ile anılan her isme yaptılar. Beni istemedikleri ve oynatmayacakları için kendilerine sözleşmeyi çift taraflı fesih etmeyi ve SADECE GEÇMİŞ ALACAKLARIMI vermelerini teklif ettim. Kabul etmediler. Kendileri bana sonrasında “YURT DIŞINA GİDECEKSİN” Türkiye’de BAŞAKŞEHİR, FENERBAHÇE ve GALATASARAY‘a gidemezsin sözleşmeye ekleyeceğiz öyle fesih edeceğiz” tehdidini bile çekinmeden savurdular. Böyle bir şey helal para kazanan hiç kimseye teklif dahi edilemez. Bu teklifleri reddettikten sonra transfer dönemi bitimine son bir gün kala bana o gün boyunca “300.000 Euro bırak git” demeye devam ettiler.

Beşiktaş Kulübü’nün maddi sıkıntılar çekmesi, isminin maddi birçok skandalda yer alması siz Beşiktaş taraftarını üzdüğü ve endişelendirdiği kadar BAZI ŞAHISLARI üzmüyor. Eğer meseleleri maddi problemler olsaydı transfer olmamışken ve ellerindeyken beni sahada her şekilde kullanırlardı. Çünkü buna hazırdım ve bunu bilmesi gereken herkese hazır olduğumu her fırsatta söyledim. Fakat bu şahısların amaçlarının Beşiktaş’ın başarısından çok daha başka şeyler olduğuna artık eminim.

Ayrıca Asbaşkan Umut Güner ve yönetiminde görev alan Ahmet Kavalcı, takımdaki arkadaşların maaş ödemeleri yapılmadığı için verdikleri tepkilere istinaden benimle bizzat konuşup takım ile yönetim arasında köprü kurmamı istediler. “Seni severler sayarlar konuş” dediler. Tabi ki konuştum. Biz takım arkadaşlarımla o dönem 6 aylık alacağımız varken “ALACAĞIMIZ YOKTUR” ibareli bir kağıda imza attık. Sonrasında bize Aralık ve Ocak ayı ödemesi içeren bir senet imzalattılar. Senedin temini için gittiğimde hesapta bakiye olmadığı için ödeme alamadım.

İkinci sezon kulübün Antalya hazırlık kampına gidemeyeceğimi sizin gibi internetten öğrendim. Sonrasında menajerim, Fikret Orman’ı aradı. Kendisi açmadı ve dönmedi. Yardımcılarından randevu talebinde bulunduk. Reddedildi. Benim telefonumu açacağı düşüncesiyle kendisini üst üste aradım fakat açmadı. Korumasına mesaj attım. İleteceğini söyledi. Muhakkak iletmiştir ama kendisinin ciddiye almadığına eminim… Sonrasında Orman’ın bizzat talebi ile gönderilen “yeni sezon” programım geldi. Yeni sezona Beşiktaş Fulya Hakkı Yeten Tesisi’nde belli olmayan bir çalışma programı ile devam edecektim. İlk haftalarda oradaki ekip ile bireysel çalışmalar yaptık. Fakat sosyal medya hesaplarımdan yaptığım ilk açıklamamdan sonra bir “CEZA” olarak çalışma saatlerimde ekibin yer almadığı kendileriyle çalışma fırsatı bulamadığım günler geçirdim. Sahanın sentetik olmasının sorun yaratacağını söylediğimde Fikret Orman’ın ÖZEL İSTEĞİ olduğu söylendi Sentetik bir saha futbolcunun en büyük düşmanlarından biridir. Sakatlanma riski %90’dır (Altyapı takımımızda yer alan genç meslektaşlarımızdan 5 tanesi bu sene sentetik saha sebebiyle çapraz bağ yırtılmasına mahruz kalmıştır.)

Hakkımda yaptıkları açıklamayı siz değerli BEŞİKTAŞ TARAFTARI ile aynı anda internetten öğrendim. Bugün, gelecek sezon futbol kariyerime Beşiktaş Futbol Kulübü ile devam etmeyeceğimi ŞİMDİKİ GÖREV SAHİBİ ŞAHSIN ağzından duymuş olduk. Kendisine tek tavsiyem; bugün telaffuz ederken tereddüt etmediği “SEVMEK” fiilinin gerçek anlamını ve gücünü siz BEŞİKTAŞ taraftarından öğrenmek için çaba göstermesi olur.

Saygıdeğer BEŞİKTAŞ TARAFTARI, benim bu formadaki tüm hakkım son damlasına kadar size helal olsun.

UNUTMAYIN Kİ BEŞİKTAŞ FUTBOL KULÜBÜ’NÜN ASIL SAHİBİ BEŞİKTAŞ TARAFTARIDIR.

Sizi çok seviyorum.

Hakkınızı helal edin.

Ve Fikret Orman’a önümüzdeki Beşiktaş Başkanlığı seçiminde BOL ŞANS DİLERİM

Gökhan TÖRE”

Siyah-beyazlı takıma 2013-2014 sezonunda ilk olarak Rubin Kazan’dan kiralanan ve 4.5 milyon Euro bedelle bir sonraki sezon bonservisi alınan Töre, Bilic dönemindeki başarılı performansının ardından 2016-2017 sezonunda Premier Lig ekibi West Ham’a kiralanmıştı.

Milli futbolcu, Beşiktaş ile 2015-2016 sezonun Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu yaşadı.

Yayınlanma Tarihi:11:11,