SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Renato Sanches’den ayrılık açıklaması

Renato Sanches, yeterli forma şansı bulamaması sebebiyle Bayern Münih’te mutlu olmadığını ve ayrılmak istediğini açıkladı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 15:05, 21/03/2019
Renato Sanches’den ayrılık açıklaması

Bayern Münih'te fazla forma şansı bulamayan ve yedek kulübesinde bekleyen Renato Sanches, transfer döneminde kulüpten ayrılabileceğini belirtti.

2016 yılında Benfica'dan 35 milyon Euro karşılığında Bayern Münih’e transfer olan oyuncu, Bavyera temsilcisinde istenilen performansı sergileyemedi. 21 yaşındayken Portekiz Milli Takımı'na seçilen ve Euro 2016'nın kazanılmasında etkili olan Renato, turnuva sonrasında en çok gelecek vadeden isimlerden biri olarak gösteriliyordu

The Players’ Tribune’e konuşan Renato Sanchez en büyük hedefi ilerleyen dönemlerde Ballon d'Or kazanabilmek olduğunu söyledi: “Geleceğime baktığımda, Ballon d'Or kazanma şansımın olduğunu düşünüyorum.”

Portekizli oyuncu, daha fazla forma şansı bulması gerektiğini, ancak bu şekilde Avrupa'nın en iyi oyuncuları arasına girebileceğini belirtti. Renato Sanches bu sezon Alman ekibinde 717 dakika süre buldu ve takımına 1 gol, 3 asistlik katkıda bulundu.

Yayınlanma Tarihi:14:48,