SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Guatemala’da skandal! Kamusal alanda seks yaparken yakalandıktan sonra…

Futbol kariyerini Guatemala'da sürdüren Kolombiyalı futbolcu Jhon Fredy Hurtado, bir dizi skandala imza attı. Kamusal alanda seks yaparken yakalanan Jhon Fredy Hurtado, daha sonrasında yaptıklarıyla polisi bile şaşkına çevirdi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 14:27, 21/03/2019
Guatemala’da skandal! Kamusal alanda seks yaparken yakalandıktan sonra…

Guatemala Ligi takımlarından Quiche FC’de forma giyen Jhon Fredy Hurtado, skandallar zincirine attığı olay sonrası tutuklandı. 33 yaşındaki Kolombiyalı futbolcu, kamusal alanda seks yaparken yakalandıktan sonra önce polise yalan beyanda bulundu. Kendisini eski bir futbolcu olan Guillermo ‘El Pando’ Ramirez Garcia olarak tanıtan Jhon Fredy Hurtado, daha sonra polise, kendisini serbest bırakması için rüşvet teklif etti.

Bölgenin yerel basınında çıkan habere göre Jhon Fredy Hurtado, park halindeki arabasında bir kadınla birlikte olurken polis tarafından yakalandı. ‘Genel ahlaka aykırı’ hareketlerde bulunmak nedeniyle gözaltına alınmak istenen Jhon Fredy Hurtado, adını soran polise eski bir futbolcunun ismini verdi. Kendisini, para aklamak ve şike yapmak suçlamaları nedeniyle ömür boyu futboldan men edilen Guillermo ‘El Pando’ Ramirez Garcia olduğunu söyleyen Jhon Fredy Hurtado, gerçeğin ortaya çıkmasının ardından polise 10 dolar rüşvet teklif etti.

Skandallar zinciri sonrası gözaltına alınan Jhon Fredy Hurtado hakkında, ‘Genel ahlaka aykırı’ davranışlarda bulunmak, polise yalan beyan vermek ve rüşvet teklif etmek suçlamalarıyla dava açıldı. Polis kayıtlarında olayın gelişimi “Üstlerinde kıyafet bulunmayan ve kendisini ‘Pando' Ramirez olarak tanıtan erkek şahıs, Rocio Adely Giron isimli kadın şahsın üzerinde yakalandı. Her ikisi de kendilerini gözaltına almamamız halinde oldukça cömert davranabileceklerini söyledi” şeklinde aktarıldı.

İLGİLİ HABER Barcelona ile Manchester United`ın bilet krizi Barcelona ile Manchester United`ın bilet krizi

Jhon Fredy Hurtado’nun forma giydiği Quiche FC takımı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Futbolcularımız izinli oldukları zamanlarda yaptıkları hareketlerden kendisi sorumludur. Olay zaten adli makamlara yansımıştır. Dava sürecini takip ederek, verilecek karar doğrultusunda futbolcuya uygun görülen ceza kulübümüz tarafından da kesilecektir” denildi. Quiche FC yönetiminin futbolcuya verilecek ceza ile ilgili acil toplantı kararı aldığı öğrenildi.

Yönetimin, Jhon Fredy Hurtado’dan da savunmasını istediği belirtildi. Kulübe yakın kaynaklar ise, Quiche FC yönetiminin futbolcu ile olan sözleşmesini tek taraflı bitirme kararı aldığını iddia etti.

İLGİLİ HABER Akıl almaz rakam! 12 yıl için 432 milyon dolar... Akıl almaz rakam! 12 yıl için 432 milyon dolar...