SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Genetik uzmanından ilginç açıklama: ‘Lionel Messi’yi klonlayabiliriz!’

Avrupa Genom Arşivi Başkanı ve genetik uzmanı Arcadi Navarro, Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'nin klonlanabileceğini söyledi. İşte Navarro'nun ilginç açıklaması!

La Liga ve UEFA Şampiyonlar Ligi'ne bu sezon da damga vuran Arjantinli yıldız Lionel Messi hakkında ilginç bir açıklama gündeme geldi.
Avrupa Genom Arşivi Başkanı ve genetik uzmanı Arcadi Navarro, Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi'nin klonlanmasının mümkün olabileceğini söyledi.
Navarro, "Şu anda kullandığımız tekniklerle Messi'yi klonlayabiliriz. Messi'ye çok yakın bir sonuç ortaya çıkabilir. Sonuç tam olarak Messi'nin ikizi olur, aynı anda doğmuş ve biz onu 30 yıl dondurmuşuz gibi bir örnek ortaya çıkacaktır" dedi.
Klonun futbol yeteneği hakkında da tahminlerde bulunan Navarro, "Klonun da potansiyeli aynı olacaktır ancak Messi'nin yeteneği genetik olduğu kadar eğitim ve çevre faktörlerini de içeriyor" diye konuştu.
Navarro sözlerini şöyle noktaladı: "Messi'nin şu anda olduğu durumunu sadece genetik sağlamıyor, yaşadıkları da onu etkiliyor. La Masia'daki hayatı, eğitimi, tedaviler. Genetik potansiyeli verir ama ona ulaşmak bizim işimizdir."
Fotoğraflar: EPA