SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’den Fatih Terim müjdesi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim ile yeni sözleşmenin Genel Kurul sonrasında imzalanacağını söyledi. Cengiz yabancı sınırıyla da ilgili olarak "Yabancı sınırı kaldırılsın" dedi. Mbaye Diagne transferine de değinen Cengiz, "Diagne bizi mali durumdan zorladı ama çok iyi bir transfer yaptık." şeklinde konuştu.

Güncellenme: 22:38, 21/03/2019
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’den Fatih Terim müjdesi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor’da katıldığı programda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Türk futbolundaki yabancı sınırı tartışmasını Mircea Lucescu’nun başlattığını söyleyen Cengiz, “Yabancı sınırına karşıyım” dedi.

Öte yandan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile sözleşme konusunda anlaşma sağladıklarını belirten Cengiz, “Devre arasında hocamızla sözleşme yapacaktık, fırsat bulamadık. Şimdi yapalım desek bunu Genel Kurul’da oy almak için yapıyoruz diye değerlendirirler dedik, yapmadık. Genel Kurul’dan sonra hocamızla bir imza töreni gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

İşte Cengiz’in açıklamalarından satır başları;

“DIAGNE MALİ OLARAK ÇOK ZORLADI”

“Diagne’yi alana kadar neler çektiğimizi bir ben bir de Abdurrahim bilir! Diagne hocamızın özellikle istediği bir oyuncuydu. Bize göre çok doğru bir tercih yaptı. Diagne bizi mali durumdan zorladı ama çok iyi bir transfer yaptık. Biz UEFA’da hala artıyız ve ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz. Biz UEFA’dan bağımsız bir şey yapmıyoruz”

“Attığım her adımda forvet dediler. Ben bundan rahatsız olmadım. Bu ilgiyi gösterir. Taraftar takımına sahip çıkıyor. Ait olmak değil sadece, sahiplenmeniz gerekiyor. Diagne 3 golü hemen atamadı diye hemen yuhlamamamız gerekir. Roma bir günde kurulmadı, olacak. Diagne değerli bir futbolcu. Şahsen tanıştım, kişiliği de iyi bir insan. Olumlu, pozitif bir insan”

“ÇALMA KAPIMI ÇALARLAR KAPINI”

“Kulüpler Birliği 17 takım adı altında bir bildiri yayınladı. Bizim takımımız Moskova’da önemli bir maça çıkacaktı. O anda ulaşabileceğim, Ali bey hariç herkesle görüştüm kimse üzerine almadı. Fakat bu hoş olmadı. Aynı bildiriyi yayınlayan kulüpler, hakem hataları sonrası açıklama yaptı. Men dakka dukka! Çalma kapımı çalarlar kapını. Biz ayrıcalık istemedik. Biz de hata yapıyoruz. İnsan et, kemikten. Ama hatayı kasıtlı yapıyorsa. Ben kasıtlı yaptıklarına inanmıyorum, inanmak istemiyorum. Ama hatayı alışkanlık haline getirdiyseniz bu işi bırakmanız gerekir dedik.”

“LUCESCU BAŞARISIZLIĞINI ÖRTMEK İÇİN YABANCI SINIRINI ORTAYA ÇIKARDI”

“Galatasaray ne zaman galip gelse yabancı sınırı gündeme geliyor. Bunu gündeme getiren kişi Milli Takımlar eski teknik direktörü. Net konuşalım. Değerli bir hoca ama maya tutmadı, başarılı olamadı. Lucescu kendi başarısızlığını örtmek için yabancı sınırını ortaya çıkardı. Bizde görev yaparken yabancı sınırına karşıydı. İş milli marşa kadar gitti. Sen futbolcu mu alıyorsun, senfoni orkestrasına koro görevlisi mi alıyorsun? Yabancı sınırına karşıyım”

İLGİLİ HABER SON DAKİKA Kulüpler Birliği`nden yabancı sınırlaması kararı SON DAKİKA Kulüpler Birliği`nden yabancı sınırlaması kararı

Yayınlanma Tarihi:22:20,