SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Belözoğlu’ndan EURO 2020 yanıtı: ‘Sezon sonunda kararımı vereceğim’

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Arnavutluk maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında "Futbolu bıraktıktan sonra 50 yaşımda evimde otururken maça çağırsalar aynı heyecanla gelirim." dedi. Tecrübeli yıldız EURO 2020 kadrosunda olup olmayacağı sorusuna da yanıt verdi

Güncellenme: 21:16, 21/03/2019
Emre Belözoğlu’ndan EURO 2020 yanıtı: ‘Sezon sonunda kararımı vereceğim’

A Milli Futbol Takımı’nın kaptanı Emre Belözoğlu, Arnavutluk maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Uzun süre sonra yeniden milli takıma çağırılan 38 yaşındaki futbolcu, teknik direktör Şenol Güneş’e bu şansı verdiği için teşekkür etti.

Öte yandan EURO 2020’ye katılma hakkı kazanıldığında kadroda olup olmayacağı konusuna değinen Emre Belözoğlu, şu açıklamaları yaptı;

“Her şeyden önce bu göreve beni layık gördüğü için bir kez daha sayın hocamıza teşekkür ediyorum. Bizler ona yardımcı olmak için varız. Benim biraz önce de söyledim. Göğsümüzde bu bayrağı taşıdığımız sürece heyecanım bitmez. Futbolu bıraktıktan sonra 50 yaşımda evimde otururken maça çağırsalar aynı heyecanla gelirim. Bu konsantrasyonumu kaybetmedim. Kimsenin de kaybetmeyeceğini düşünüyorum”

“ONUN EĞİTİCİLİĞİ OYUNCULAR TARAFINDAN BİLİNİYOR”

“Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Benim için büyük bir şeref. Yeterli şekilde konsantre olmak için çok sebebim var burada. Herkesin sevdiği bir milli olmak öncelikli hedefimiz ancak turnuvalara da gitmek istiyoruz. Yetenekli bir kadromuz var. Hem genç hem de tecrübeli oyunculardan. Bu tecrübeyi yıllar önce yaşamış ve ülkemize yaşatmış bir teknik adam başımızda. Hocamızın varlığı da bizim için avantaj. Ben de hocamızla çalıştığımızda 19-20 yaşındaydım. Onun eğiticiliği oyuncular tarafından biliniyor. İyi harmanlanmış bir ekibimiz var. Bu turnuvaya katılmak istiyoruz. Hem bizler, hem ülkemiz bunu hak ediyor. Hocamızla bunu alışkanlık haline getirip yolumuza devam etmek istiyoruz”

“SEZON SONUNDA KARARIMI VERECEĞİM”

Bir muhabirin “EURO 2020’ye katılırsak seni kadroda görebilecek miyiz?” sorusuna yanıta veren Belözoğlu, “Ben her zaman şuna inandım. Benim için şu an en değerli olan şey yarın oynayacağımız maç. Onun dışında bir şey düşünmüyorum. Bu iki maçtan 6 puanla ayrılıp görevimizi yerine getirelim. Sezon sonunda kararımı vereceğim şey. Konuşacak vaktimiz olacak. Bizim için önemli olan şey yarın oynayacağımız Arnavutluk maçı” dedi.

İLGİLİ HABER Şenol Güneş`ten basın toplantısında güldüren yanıt: `Aklımda var ama...` Şenol Güneş`ten basın toplantısında güldüren yanıt: `Aklımda var ama...`

“ÜLKEMİZİN FUTBOL ANLAMINDA GELECEĞİNİ EMANET EDECEĞİMİZ ARKADAŞLARIMIZ”

Genç oyuncularla birlikte milli takımda yer almanın kendisi için önemli olduğunu söyleyen Belözoğlu, “Ülkenin en değerli takımı milli takım. Hoca buraya layık gördüğüne göre çok değerli oyuncular. Onlarla beraber olmak, bu havayı solumak benim için he zaman çok değerli oldu. Kendimi her zaman bu anlamda önemli hissettim. Genç arkadaşlara da aidiyet duygusunu hissettirirsem ne mutlu bana. Bizler de onlar elimizden geldiği kadar destek olacağız. İrfan Can olsun, Okay olsun, Çağlar, Cengiz bunlar çok değerli, ülkemizin futbol anlamında geleceğini emanet edeceğimiz arkadaşlarımız. Hocamız görev verdiği sürece bizler de onlara destek olacağız” diye konuştu.

“KİM OYNARSA OYNASIN…”

Arnavutluk karşısında forma giyecek olan herkesin elinden geleni yapacağını söyleyen Emre Belözoğlu sözlerini şöyle noktaladı:

“Hocamızın verebileceği bir karar. Benim dizilişle alakalı bir şey demem doğru olmaz. Önemli olan burada en hazır şekilde olacak takımı hoca bize söyledi. Onun verdiği direktifler doğrultusunda sahaya kim çıkarsa çıksın elinden geleni yapacak. Oyunun merkezi, sağı-solu önemli değil. Hocamız maçtan önce odaklanmamız gereken şeyi genel hatlarıyla anlattı. Hazır bir şekildeyiz. Kim oynarsa oynasın hepimiz burada tek bir hedef için varız. O da yarın 3 puanla ayrılmak.”

Yayınlanma Tarihi:21:04,