SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş’ten basın toplantısında güldüren yanıt: ‘Aklımda var ama…’

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş ve kaptan Emre Belözoğlu, Arnavutluk ile oynanacak karşılaşma öncesinde basın toplantısı düzenledi. Bir muhabirin savunmada kimi oynatacağı sorusuna yanıt verirken Güneş'in"Aklımda bir plan var ama sizinle paylaşmayacağım" demesi salonda gülüşmelere neden oldu.

Güncellenme: 21:20, 21/03/2019
Şenol Güneş’ten basın toplantısında güldüren yanıt: ‘Aklımda var ama…’

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş ve kaptan Emre Belözoğlu basın toplantısı düzenledi.

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’ndaki ilk maçında deplasmanda Arnavutluk ile karşılaşacak olan Millilerimiz, zorlu mücadelenin hazırlıklarını tamamladı.

Maç öncesinde basın toplantısında konuşan Şenol Güneş, Arnavutluk’u iyi tanıdıklarını ve her maça olduğu gibi bu maçta da galibiyet için sahaya çıkacaklarını dile getirdi.

Güneş ayrıca bir muhabirin savunmada kimi oynatacağı sorusuna yanıt verirken “Aklımda bir plan var ama sizinle paylaşmayacağım” demesi salonda gülüşmelere neden oldu.

İşte Şenol Güneş’in basın toplantısından açıklamalar;

“Gruptan çıkabilmek için her maçı kazanmak zorundayız. Hem Arnavutluk’u biliyoruz, hem takımı tanıyoruz. Onlar da bizi biliyor. Zaten yakın ilişkiler içerisinde olan ülkeleriz. Onların oyuncularının da bizi iyi tanıdığını biliyorum. Oyuncu kaliteleri itibariyle tecrübeli ve iyi oyuncuları var. Biz de iyi bir takımız. Sadece Arnavutluk değil bütün takımlar karşısında kazanmak için sahaya çıkacağız”

‘İLK GÜN YAŞADIĞIM HEYECANLA ÇIKIYORUM’

“Milli Takım ayrı bir olgu. Ortak değerimiz. Ülke adına yarışacağımız bir maç. Ülke olarak başarıyı da başarısızlığı da biliyoruz. Bu tip turnuvalar uzun soluklu olduğu için katılamadığımız zaman başarısızlık süresi artıyor. İlk gün ne gibi bir heyecanım varsa aynı heyecanla çıkıyorum. Takımın da aynı heyecanı taşıdığını biliyorum.  Rakibin bütün oyun tarzına karşı hazır olmak durumundayız. Emeklerimizin hepsi maçı kazanmaya dönük olacaktır. Çalışmamızın karşılığı inşallah iyi bir sonuç olarak gelir bize”

“BU İŞİ YAPAN İNSANLARIN HEYECANI BİTMEZ”

Biz önce kendimizi iyi görüyoruz. Diğer bütün takımları rakip olarak görüyoruz ve 3’er puan almak istiyoruz. Rakiplerin güçsüzlüğünü ifade eden değerler bizi ilgilendirmez. Rakibimize saygı gösteriyoruz. Ancak kazanmaya ihtiyacımız var. Gruptan çıkmak istiyoruz. O yüzden o rakip, bu rakip diye bakmayacağız. Bu maça da Fransa maçına kadar kazanmak için çıkacağız. Hislerimi kısmen söyledim. Bu işi yapan insanların heyecanı bitmez, zaten bittiği zaman işi biter. Gençken de yaşlıyken de heyecan var, sadece tecrübe katılıyor. Şu anda sadece maça dönük her şeyi düşünüyoruz, bilgimizi, birikimimizi, düşüncelerimizi sahaya yansıtıp kazanmak istiyoruz. Sadece ona odaklandık, beklentimiz o”

İLGİLİ HABER Emre Belözoğlu`ndan EURO 2020 yanıtı: `Sezon sonunda kararımı vereceğim` Emre Belözoğlu`ndan EURO 2020 yanıtı: `Sezon sonunda kararımı vereceğim`

“YETER Kİ SAMİMİYETTE BİRLEŞELİM”

Takımın nadir olarak birlikte oynamasıyla ilgili gelen bir soruya yanıt veren Şenol Güneş, “Dezavantaj olacağını düşünmüyorum. Birbiriyle oynamayan oyuncuların oynanmak isteyen oyunda sıkıntıları olabilir ama aynı dili konuşuyoruz, aynı işi yapıyoruz. Hepimiz birbirimizi seviyoruz, sayıyoruz. Milli takımda ortak değerlerimiz fazla. Mevki olarak daha oturmadı, zaman içinde oturur. Ama kulüp takımlarında bile bu uyumsuzluğu görebiliyorsunuz. Futbolun dili bir, niyeti bir, yeter ki o samimiyette birleşelim. Şu an hava iyi. Süre çok kısa, rakip için de, bizim için de. Bunu kolay hale getirmek için herkes birbirine yardımcı oluyor. Önümüzdeki iki maçta alacağımız sonuçlar bunu daha iyi hale getirir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. ŞENOL GÜNEŞ’TEN MUHABİRE GÜLDÜREN YANIT: ‘AKLIMDA VAR AMA…’

SORU: “Savunmada tecrübeli oyuncuları tercih ediyorsunuz. Mahmut Tekdemir’i stoperde oynatabilir misiniz? Bununla ilgili bir planınız var mı?”

CEVAP (Ş.G.): “Aklımda var da sizinle paylaşamayacağım. (Gülüşmeler). Elimizde genç oyuncular var, yine tecrübeli oyuncular da var. Mahmut orta saha ama son dönemde hep stoperde oynadı. Nasıl karar vereceğimiz daha belli değil, yarın karar vereceğim. Çıkacak olan her oyuncumun milli takıma hazır olduğunu düşünüyorum. Başlangıç olarak en iyi silahları kullanmak istiyoruz Savunmada oynatacağım isimleri maçtan önce belirleyeceğim.”

 

Yayınlanma Tarihi:20:33,