SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ABD Beyzbol Ligi MLB’de Los Angeles Angels forması giyen 27 yaşındaki Mike Trout, akıl almaz bir sözleşmeye imza atacak. Kendisine yapılan 12 yıl için 432 milyon dolarlık (Yaklaşık 2.4 milyar TL sözleşmeye imza atması durumunda tarihin en çok kazanan sporcusu olacak.

Los Angeles Angels yönetimi tarafından kendisine yapılan teklifi prensipte kabul eden Mike Trout’un, kısa zaman içinde resmi sözleşmeyi de imzalaması bekleniyor.

Yıllık 36 milyon dolar kazanacak olan Mike Trout, yıllık kazancında bazı futbolcuların gerisinde kalsa da, kazanacağı toplam ücret nedeniyle dünya spor tarihine geçecek.

İLGİLİ HABER Emiliano Sala`nın annesi isyan etti! `Oğlum için adalet istiyorum` Emiliano Sala`nın annesi isyan etti! `Oğlum için adalet istiyorum`

EN ÇOK KAZANAN ÜÇ İSİM

Ekonomi dergisi Forbes’ın açıkladığı rakamlara göre en çok kazanan sporcular listesinde ilk üç sırada Floyd Mayweather, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo yer alıyor.

İrlandalı Conor McGregor ile yaptığı maçtan 275 milyon, sponsorlardan 10 milyon olmak üzere bir yıl boyunca 285 milyon dolar gelir elde ederek 2018’in en çok kazanan sporcusu olan Mayweather, spor dünyasının milyarderleri arasına girdi. Namağlup kariyeri boyunca yaptığı önemli unvan maçlarından yüksek kazançlar elde eden Mayweather’ın geliri, 2018 yılında 1,07 milyar dolara ulaştı.

Mayweather’ın ardından 2018’in en çok kazanan sporcuları listesinde iki yıldız futbolcu yer aldı.

Barcelona’nın Arjantinli futbolcusu Lionel Messi 84’ü maaş ve bonuslar, 27’si sponsor anlaşmalarından olmak üzere elde ettiği 111 milyon dolarlık kazançla 2018’in en fazla kazanan ikinci sporcusu oldu.

Juventus’un Portekizli futbolcusu Cristiano Ronaldo, maaş ve bonuslardan 61 milyon, sponsorlardan 47 milyon olmak üzere 108 milyon dolarlık kazancıyla listenin 3. sırasına yerleşti.

Yayınlanma Tarihi:10:46,