SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gelecek sezon kadro planlaması hakkında konuştu. beIN Sports’un canlı yayın konuğu olan Fikret Orman, Tolga Zengin ve Gökhan Töre ile yollarını ayıracaklarını duyurdu.

Tolga Zengin ve Gökhan Töre’nin kıymetli oyuncular olduklarını söyleyen Fikret Orman şunları söyledi:

“Önümüzdeki sezon bu iki isimle çalışmayı düşünmüyoruz. Tolga’yı anormal derecede severim. Gökhan’ı da severim. Bizim takımımızda genç oyuncular var. Tolga gelecek sezon yoksa, genç kalecimiz Utku’nun olmasını doğru buluyorum. Gökhan kendisini göstermek istiyorsa devre arasında neden teklifimizi kabul etmedi? Başka takıma gitmesini istedik. Bir yerde bu ticari bir iş. Gökhan sakatlık süreci geçirdi, faydalı olamadı, bu süreçte ücretini ödedik. Bu iş gönül işinden ziyade ticari bir iş. Şu anda kalede Karius var, ben mümkünse Utku’nun oynamasını istiyorum. Gençlere fırsat vermeliyiz. Biz işe Beşiktaş menfaatleri konusunda bakıyoruz. Tolga’yı yönetim kurulu kadro dışı bıraktı. Tolga gibi kalecinin bize Karius’u aldırmaması lazımdı. Ben hem Tolga’ya hem Karius’a hem de Utku’ya maaş ödüyorum. Tolga’yla ilgili tepkiler oldu, ben hep arkasında durdum. Tolga’nın Beşiktaş’taki misyonu doldu.”

İLGİLİ HABER Süper Lig`de nöbetçi golcülerin yılı... Kagawa ve Ekuban zirvede Süper Lig`de nöbetçi golcülerin yılı... Kagawa ve Ekuban zirvede

Kagawa ve Ljajic’in takımda kalıp kalmayacağı ile ilgili de konuşan Fikret Orman “Kagawa burada kalmak isterse bugünün şartları itibariyle Dortmund’la görüşmelere başlarız. Nisan ayında bu görüşmeler başlayacaktır. Adem Ljajic beğendiğim isim onunla da devam etmek istiyoruz. Japonya’nın yayıncı kuruluşu ile görüştük, röportaj yaptık. Beşiktaş’ın etkisi Japonya’da 100 ise Kagawa’nın gelmesiyle bu etki 200 oldu” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:15:21,