SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan yeni teknik direktör açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, teknik direktörlük koltuğuna kimin getirileceği ile ilgili açıklamalarda bulunurken takımda geleceği tartışma konusu olan isimlere de değindi.

Güncellenme: 15:41, 20/03/2019
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan yeni teknik direktör açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, beIN Sports’ta katıldığı yayında siyah beyazlı takımda merak edilen konulara açıklık getirirken yeni teknik direktör konusuna değindi.

Yeni teknik direktör konusunda kimseyle bir görüşme yapmadığını belirten Orman, “Guti’yi görmek istiyoruz. Önümüzdeki haftalarda onun yetkisi biraz artacaktır. Önümüzdeki haftalardan itibaren görüşmelere başlayacağız” dedi.

Öte yandan kaleci Karius ile ilgili kararı yeni gelecek hocanın vereceğini belirten Orman, “Kalede Karius var ama Utku’nun oynamasını istiyorum. Utku ne zaman Beşiktaş’ın kalecisi olacak? Tolga’yı da Gökhan’ı da çok severim. Bu sevgiyle alakalı bir şey olsa ben kızımı seviyorum, onu geçiririm kaleye.” ifadelerini kullandı.

Orman, “Yabancı sayısının indirilmesi taraftarı değilim. Yerli oyuncu oynatmak prim olarak desteklenmeli. Bu saatten sonra sınır gelmesi doğru olmaz.” dedi.

İşte Orman’ın açıklamalarından satır başları;

“Gökhan oynamak istiyor ama biz kendisine başka takıma gidip oynamasını istedik. Fakat kendisi sözleşmesi gereği kalıp burada oynamadan para almak istedi. Kararına saygı gösterdik. Kalede Karius var ama Utku’nun oynamasını istiyorum. Utku ne zaman Beşiktaş’ın kalecisi olacak? Olaya Beşiktaş menfaati olarak bakıyoruz. Oyuncular haklı olabilir ama biz de kendimize göre haklıyız.”

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ta iki isimle yollar ayrılıyor Beşiktaş`ta iki isimle yollar ayrılıyor

“O GÜVENİ VERSEYDİ KARIUS’U ALMAZDIK”

“Tolga’yı yönetim kurulu kadro dışı bıraktı. Tolga gibi bir kalecinin bize Karius’u aldırmaması gerekirdi. Biz 3 kaleciye para ödüyoruz. O güveni verseydi Karius’u almazdık. Tolga çok iyi bir kaleci ama Beşiktaş’taki misyonu bitti. Tolga Zengin’i yönetim kadro dışı bıraktı. Tolga gibi bir kalecinin bize Karius’u aldırmaması lazımdı. Tolga’yı da Gökhan’ı da çok severim. Bu sevgiyle alakalı bir şey olsa ben kızımı seviyorum, onu geçiririm kaleye.”

“GUTI’Yİ GÖRMEK İSTİYORUZ”

“Guti’yi biraz görmek istiyoruz. Onun yetkisi biraz artacaktır. Şenol hocaya kırgınlığım yok. Bu profesyonel bir ilişki. Şenol hoca 1 Haziran’da başlamak için diretti. Ancak iki maç var. Langaspor’dan bahsetmiyoruz. Milli Takım’dan bahsediyoruz. Ambleminde Türk bayrağı olan tek kulübüz. Bu iki maça kim çıkacak? Yeni hoca belliyken başkasının çıkması normal değil”

“TERCİHİMİZ YERLİ TEKNİK DİREKTÖR AMA…”

“Rıza Çalımbay, Mehmet Özdilek, Sergen Yalçın hepsi pırlanta gibi insanlar. Beşiktaş’a önemli hizmetleri oldu. Teknik direktörlük kararı sevgiye göre olmaz. Bizim teknik direktör konusunda ilk tercihimiz yerli olması ama kesin yerli olacak diye de bir şey yok. Yabancı da olabilir. Şu an kimseyle bir görüşme yapmadım. Önümüzdeki haftalardan itibaren görüşmelere başlayacağız.”

“Karius’un kaleciliği tartışılacak bir durum değil. Hatalı goller yedi ama ondan büyük beklentiler var. Sezon sonuna kadar bizimle. İki yıllık kontratımız var, yeni hocayla durumunu konuşacağız.”

Yayınlanma Tarihi:14:51,