SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Roman Abramovich Chelsea için servet istedi

Chelsea'nin sahibi Rus iş insanı Roman Abramovich, kulübü satın almak istediğini açıklayan İngiliz milyarder Sir Jim Ratcliffe'den dünyaları istedi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 17:07, 19/03/2019
Roman Abramovich Chelsea için servet istedi

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea’nin sahibi Rus iş insanı Roman Abramovich, kulübü satın almak isteyen İngiliz milyarder Sir Jim Ratcliffe’e istediği rakamı bildirdi. Roman Abramovich, Chelsea’yi satmak için 2.1 milyar sterlin (Yaklaşık 15 milyar TL) talep etti.

Geçtiğimiz yaz Chelsea Kulübü’nü satın almak istediğini açıklayan Sir Jim Ratcliffe, Roman Abramovich’e teklif yapmaya hazırlandığı şeklinde haberlerle gündeme gelmişti. 21 milyar sterlin servete sahip olan 66 yaşındaki Sir Jim Ratcliffe’in, Chelsea satın almak için servetinin onda birini gözden çıkarmak zorunda… Roman Abramovich’in Chelsea’yi satmaya sıcak bakmadığı ancak 2.1 milyar sterlin gibi bir teklife “Hayır” diyemeyeceği öğrenildi.

İLGİLİ HABER Cristiano Ronaldo sektör değiştirdi Cristiano Ronaldo sektör değiştirdi

BİSİKLET TAKIMI SATIN ALDI

Dev bisiklet markası Team Sky’ı satın almaya ve ismini Team Ineos olarak değiştirmeye hazırlanan Sir Jim Ratcliffe, gözünü diktiği Chelsea için Roman Abramovich’in istediği rakamı verip vermeyeceği merakla bekleniyor.

İngiltere’nin Rusya ile yaşadığı gerilim nedeniyle vize vermediği Roman Abramovich, bu sezon Chelsea’nin oynadığı birçok Stamford Brigde’de takip edemedi. İsrail pasaportu da olan ve İngiltere’ye de bu pasaportla vizesiz giriş yapabilen Roman Abramovich, yine de çoğu maçta takımının yanında olmadı.

Chelsea için gelecek planları yapmaya devam eden Roman Abramovich’in, Stamford Bridge Stadyumu’nun tribün kapasitesini genişleterek, 41,631’ten 63,000’e çıkarmayı hedeflediği biliniyor.

YELKEN TAKIMINA DEV BÜTÇE AYIRMIŞTI

Sir Jim Ratcliffe, geçtiğimiz yıl yelken sporcusu Sir Ben Ainslie’nin yarıştığı Team Ineos takımına maddi destek sağlamıştı. Sir Jim Ratcliffe, takıma 110 milyon sterlin yatırım yapmıştı.

Futbola da uzak olmayan Sir Jim Ratcliffe, daha önce de İsviçre Ligi takımlarından Lausanne-Sport’u 2017 yılında satın almıştı. Manchester’da bir Manchester United taraftarı olarak büyüyen Sir Jim Ratcliffe, son yıllarda evine yakın olduğu gerekçesiyle Chelsea takımının maçlarını stadyumdan takip etmeye başlamıştı. Sir Jim Ratcliffe, Chelsea’nin antrenman yaptığı Cobham tesislerine de konuk olmuştu.

İLGİLİ HABER A Milli Takım`ın rakibi Arnavutluk`ta ortalık karıştı! A Milli Takım`ın rakibi Arnavutluk`ta ortalık karıştı!