SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Marco van Basten hakkında 38 yıl sonra ortaya çıkan gerçek!

Hollanda futbolunun efsane ismi Marco van Basten hakkında hiç bilinmeyen bir gerçek ortaya çıktı. Marco van Basten'ın Ajax'a imza atmadan önce yaşanan bir olay 38 yıl sonra gün yüzüne çıkarıldı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 17:22, 19/03/2019
Marco van Basten hakkında 38 yıl sonra ortaya çıkan gerçek!

Kariyerinde Ajax ve Milan formaları giymiş olan Hollanda futbolunun efsane futbolcusu Marco van Basten hakkında daha önce duyulmamış bir gerçek 38 yıl sonra gün yüzüne çıktı. Hollanda’nın sportgeschiedenis.nl isimli internet sitesinde yer alan bir haber, Marco van Basten’in Ajax’a imza atmadan önce yaşanan bir gerçeği belgeleriyle gözler önüne serdi.

Marco van Basten’in Ajax’a transfer olmadan önce PSV Eindhoven tarafından keşfedildiğini gösteren haberde, Ajax’ın hızlı davranarak efsane isme imza attırdığı ortaya çıktı. PSV’nin, Marco van Basten’i henüz 17 yaşındayken keşfettiği, Hollanda futboluna damga vuracak isme deneme maçında görev alıp alamayacağını sorduğu öğrenildi. 19 Mart 1981 yılında Marco van Basten’e bir mektup gönderen PSV, o dönemin gelecek vaat eden futbolcusuna, scouting ekibinin kendisini beğendiğini ve daha iyi değerlendirebilmek için bir hazırlık maçına çıkmasını teklif etmiş.

Haberde, bu gelişmeden yaklaşık bir ay sonra 17 Nisan 1981 tarihinde Ajax’ın devreye girdiği ve Marco van Basten’e doğrudan imza attırdığı görüldü. Ajax’ın Marco van Basten’i 500 Hollanda Florini ücret karşılığı imza attırdığı belge de haberde yer aldı. Haber böylece, Ajax takımının, ülkenin en önemli futbol figürlerinden biri olan Marco van Basten’i, PSV’nin hazırlık maçı teklifi nedeniyle geç kalmasıyla kaptığını göstermiş oldu.

Hollanda futbolunun unutulmaz isimleri arasında yer alan Marco van Basten, 1 Temmuz 1995 yılında bıraktığı aktif futbolculuk kariyerinde oynadığı 356 maçta 267 gole imza atmıştı. Marco van Basten, Hollanda Milli Takımı forması altında ise 58 maçta 24 gollük bir performans sergilemişti.

Yayınlanma Tarihi:14:57,