SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş’ten Oğuzhan Özyakup eleştirilerine cevap

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Arnavutluk ve Moldova maçları öncesi düzenlediği basın toplantısında Oğuzhan Özyakup'u kadroya dahil etmesi konusunda yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Güncellenme: 17:05, 18/03/2019
Şenol Güneş’ten Oğuzhan Özyakup eleştirilerine cevap

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Arnavutluk ve Moldova ile oynayacağı maçlar öncesinde basın toplantısı düzenleyen Şenol Güneş, son dönemde Beşiktaş’ta forma şansı vermediği Oğuzhan Özyakup’u Milli Takım kadrosuna dahil etmesi nedeniyle hakkında yapılan eleştirilere yanıt verdi. Kadroya çağırdığı futbolcular ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Şenol Güneş, Oğuzhan Özyakup’un çok beğendiği bir futbolcu olduğunu söyledi.

Şenol Güneş, eleştiriler ile ilgili “Oğuzhan’ı bana biraz haklı eleştiriniz olsun diye aldım. Bu da işin esprisi olsun. Oğuzhan benim çok beğendiğim ama oynatamadığım bir oyuncu. Medyaya malzeme vermeyi seviyorum. Bir kısım oyuncuları burada dinamik olarak kullanmak istiyorum. Mehmet Topal ve Selçuk için de söylemiştim” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Oğuzhan Özyakup şaşkınlığı! Şenol Güneş`in tercihi tepki çekti Oğuzhan Özyakup şaşkınlığı! Şenol Güneş`in tercihi tepki çekti

Kadro seçimi ile ilgili yapılan diğer eleştirilere de değinen Şenol Güneş, şunları söyledi:

“Kulüplerimizin Milli takımla ve benimle ilgilenmesi hoşuma gidiyor. Sangare'nin Türk mü, yabancı statüsünde olduğunu bilmiyorum. Bülent hocadan öğrendim. Elimizde Zeki ve Kaan var. Antalyaspor'dan eleştiri var, Sangare iyi olabilir. Gökhan'ı ve Altay'ı beğeniyorum. Altay'ı Ümit milli takıma alındı. Orada sırat köprüsü var. Sinan Bolat var, oynayan bir kaleci. Serkan belli ki onun alternatifi olabilir. Mert'in ödüllendirmek için değil, Mert'in ayakları ve topu oyuna sokuşu iyi. Görüşlere saygı duyuyorum. Bunu kavga unsuru yapmam. O kulüplere saygı duyuyorum. Ben de yeni göreceğim. İki tecrübeli iki tane de genç kalecimiz var. Şu anda Uğurcan ve Muhammed var. Muhammed'le birlikte çalıştım. Buraya çağrılan her oyuncu kadroda olmayabilir. 4 kaleciden birisi kadroda olmayacak. Solda Hasan Ali Kaldırım vardı, düşündüğüm Umut Meraş vardı. Emre de benim talebem. Sakatlığını her hoca ile konuştum, sonrasında takip edeceğimizi söyledik. Emre Taşdemir hücum yönü yüksek. İlerisi için düşündüğümüz bir oyuncu.”

İLGİLİ HABER Şenol Güneş`e Serkan Kırıntılı tepkisi! `Anormal şartlarda...` Şenol Güneş`e Serkan Kırıntılı tepkisi! `Anormal şartlarda...`

Yayınlanma Tarihi:15:33,