SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Hoca hücumu seviyor

18 Mart 2019

FATİH hoca, Bursaspor karşısında bütün planlarını kazanmak üzerine kurdu. Adeta müsabakaya 2-5-3 sistemiyle çıktı. G.Saray hücuma kalktığı zaman Feghouli ve Onyekuru, Diagne'nin yanında gizli santrfor olarak belirdi. Diagne merkez santrfor olarak oynarken, Onyekuru ise defansla kaleci arasında derin ve delici koşu yaparak gizli forvet rolüne büründü. Feghouli ise bütün pozisyonlarda Messi'nin Barcelona'da yaptığı gibi sağdan ve soldan gelen kanat akınlarında tamamiyle içeri girmeyip Arjantinli yıldızın beklediği bölgelerde bulundu. Tıpkı Messi gibi tüm defans ve forvet oyuncularının hamlelerinin tersine gizli bir ofansif orta saha olarak yayın üzerinde bekledi ve golünü attı.

ASLINDA sağ bek görünen Mariano ve sol bek Emre Taşdemir'in ofansif kanat oyuncuları olarak oynadığını görmekteyiz. Bu da G.Saray'a hücum anlamında büyük katkı sağlıyor. Rakibin tüm dengesini bozarak sarı-kırmızılıların kanatlardan çok etkili ataklar yapmasını sağlamakta. G.Saray merkezden ise Belhanda ve Ndiaye gibi Türkiye'nin en etkili orta sahaları ile hücum yapmakta. Özellikle Belhanda'nın atmış olduğu derin paslarla ve Ndiaye'nin merkezden sürpriz koşularıyla sarı-kırmızılılar çok net pozisyon üretiyor.

FATIH hocanın uygulamaya çalıştığı sistem ve taktik anlayışı tamamiyle hücum futbolu oynamak. 1 yesen bile iki, 2 yesen bile üç atmak üzerine kurulu bir sistem ve taktik anlayışı. Çok rizikolu anlayış olsa bile G.Saray'daki yetenekli ve yaratıcı oyuncuların çok fazla oluşu takımı sonuca taşıyor. Bu da şampiyonluğa giden yolda G.Saray açısından en büyük şans.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek