SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Süper Lig ekiplerinin yabancı sınırlaması tercihi…

Süper Lig ekiplerinin yabancı sınırlaması tercihi…

Süper Lig ekipleri, 6+2+2'ye karşı... Yabancı sayısının kademeli olarak azaltılması istenirken, önümüzdeki sezon için 9'u sahada 3'ü kulübede formülü öne çıktı. 'Tribünde yabancı' uygulamasına büyük tepki var.

Türk futbolunun bir kez daha içine çekildiği yabancı sınırlaması tartışması, kulüplerin 1 numaralı gündemi haline geldi. Önümüzdeki hafta bu konuyu görüşmek için bir araya gelecek Kulüpler Birliği Vakfı (KBV), bu buluşma öncesi fikir alışverişinde bulundu. Pek çok kulüp, bir anda gündeme getirilen 6+2+2 formülüne karşı görüş bildirdi. Kulüp yönetimleri, özellikle tribüne çıkacak 2 yabancı uygulamasına karşı. Söz konusu formülde 8 yabancı kadroya yazılırken aynı anda 6'sı oynayabiliyor. Bu da 2 yabancının tribüne çıkması anlamına geliyor.

14 Mart 2019 Yabancı kuralı söylentisine bile tepki yağdı! TFF`nin yabancı kuralını değiştireceği şeklinde çıkan söylentiler, sosyal medyada büyük tepki çekti. İlgili Haberi Oku

5 YIL İÇİNDE 6'YA…

Oynatılmayacak yabancıya, özellikle de mevcut ekonomik şartlarda maaş verilmesinin son derece yanlış olduğunu belirten idarecilerin istediği sistem 9+3. Buna göre 21 kişilik kadroya 12 yabancı yazılabilecek, bunların aynı anda en fazla 9'u oynayabilecek. Süper Lig ekipleri, söz konusu sayının kademeli olarak istenildiği gibi 6'ya kadar indirilebileceğini düşünüyor. Yabancı futbolcularla 2022, hatta 2023'e kadar sözleşme yaptıklarını belirten yöneticiler, sayının 5-6 yıllık bir süreçte düşürülmesinin daha doğru olduğu fikrinde birleşti. KBV'nin ilk toplantısında alınacak bu yöndeki tavsiye kararı, TFF'ye iletilecek.

17 Mart 2019 Ali Koç`tan acı itiraf: Mayıs ayına kadar 60 milyon avro kâr edemezsek... Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kitlesel kaynak yaratma projesini açıklarken kulübün mali durumu hakkında bilgi verdi. Ali Koç, Finansal Fair Play kuralları gereği Mayıs ayına kadar 60 milyon avro kâr elde edemedikleri takdirde ceza alama tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını söyledi. İlgili Haberi Oku