SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş asla yılmaz

17 Mart 2019

Beşiktaş iki haftadır keyif veren futbol oynuyor. Rakiplerini ezmese de bol bol pozisyona giriyor. Fakat bu kadar iyi futbola daha çok sonuca gitmeli. Bu skor bu futbola az kalıyor. Çünkü Kartal, oyunun kontrolünü elinde bulunduran, daha çok pas yapan üreten taraftı. Göztepe çok disiplinli, katı defans yapan takım, kendi yarı alanlarına çekilip, hızlı hareket eden bir ekip. Bunu da dün bol bol gördük. Beşiktaş'a hiç boş alan bırakmadılar.

Bu tür kritik sınavlarda kanatlar ve merkezden bindirmeler çok önemliydi. Duran topları da bunlara ekleyebiliriz. Ancak bunların bir çoğunu Beşiktaş'ta göremedik.

Adriano çıktığı için Beşiktaş'ın solunu tamamıyla kaybetti. Kartal, üretimini sağdan Gökhan ve Quaresma ile yaptı. Net pozisyonlar buldu ve golünü de bu bölgeden atakla attı.

Bu arada Allah Gökhan Gönül'e sabır versin. Önünde Quaresma gibi bir bela oynamakta. Gökhan'ın mükemmel bindirmelerine ve etkili çıkışlarında Quaresma arkadaşının adeta el freni. Dün bir kez Gökhan'ı dinledi maçı kazandılar. Yoksa bir çok müsabakada Gökhan'ın yapmış olduğu bindirmelere Portekizli zamanında pas verse daha çok skor üretecek Burak, her zamanki gibi takımın en büyük silahı ve Türk futbolunun en büyük golcüsü. 2 yıldır yazıyorum. ‘Beşiktaş Burak'ı almalıdır' diye. Geç oldu ama oldu.

Atiba’yı da kutlamak lazım. Orta sahada basmadık yer bırakmadı. Günün sürpriz ismine gelince, rakibin bir çok hızlı atağında akınları kesen Vida'yı kutluyorum. Adeta Göztepe'nun hücumlarının tek başına duvar ördü. ŞENOL hocanın oyun akarken yaptığı sistem değişiklikleri müsabakanın seyrini değiştirdi. Ve 3 puanın kazanılmasında örnek olabilecek hamleydi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek