SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
TFF için bilek güreşi! Göksel Gümüşdağ ve Nihat Özdemir…

TFF için bilek güreşi! Göksel Gümüşdağ ve Nihat Özdemir…

1 Haziran 2019'da yapılacak TFF başkanlık seçimleri öncesi kulisler hareketlendi. Federasyon başkanlığı için siyasi destek arayan Göksel Gümüşdağ ile Nihat Özdemir, yabancı kuralı düzenlemesi üzerinden rekabete başladı.

SÖZCÜ, Türkiye Futbol Federasyonu halen vekaleten yönetilirken servis edilen yabancı kuralındaki değişimi manşetine taşımış ve ‘Futbolu kim yönetiyor' sorusunu yöneltmişti. Ses getiren bu haberin detayları netleşiyor. ‘Nabız yoklama' intibası uyandıran yabancı kuralının 6+2+2 şeklinde değiştirileceği iddiasının arka planında TFF Başkanlığı için başlayan ‘bilek güreşi'nin etkili olduğu öğrenildi. İddialara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın iki grup, TFF Başkanlığı için rekabette… Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile TFF Başkanvekili Nihat Özdemir, iki rakip olarak öne çıktı. İki isim de 1 Haziran'daki seçimler öncesi siyasette destek arayışında. Siyasi olarak rakibini ekarte eden, tek aday olarak girilmesi beklenen seçimde yeni TFF Başkanı olacak.

14 Mart 2019 SON DAKİKA Fırat Aydınus`un cezası belli oldu PFDK kararları açıklandı. Fırat Aydınus, 30 gün hak mahrumiyeti cezası aldı. Futbol camiasını küçük düşürücü tavırda bulunduğu için PFDK`ya sevk edilen Fırat Aydınus, en az üç ay ceza alması halinde hakemliği bitecekti. İlgili Haberi Oku

SAFLAR OLUŞUYOR

Göksel Gümüşdağ, yabancı serbestliğini savunuyor. Nihat Özdemir ise yabancı sayısının azaltılmasından yana… Göksel Gümüşdağ, yabancı meselesinde henüz topa girmedi. Ancak Başakşehir CEO'su Mustafa Eröğüt sınırlamanın aleyhinde konuşarak bir anlamda Gümüşdağ'ın safını belli etti. Süper Lig kulüpleri, ağırlıklı olarak mevcut yabancı uygulamasının korunmasından yana. Göksel Gümüşdağ'a da perde arkasından destek verildiği biliniyor.

15 Mart 2019 Küçükköyspor`un stadı `şimdilik` kurtuldu Gaziosmanpaşa'nın İstanbul Süper Amatör Ligi takımı olan Küçükköyspor'un stadı yıkımdan `şimdilik` kurtuldu. Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin stadın yerine yapmak istediği belediye hizmet binası için hazırlanan imar planı değişikliği İBB Meclisi tarafından kabul edilmedi. İlgili Haberi Oku

GÜNAY: HUKUKA AYKIRI

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, yabancı sınırlamasına karşı görüş bildirdi. ‘Yabancı sınırlamasına hayır' etiketini kullandığı Twitter mesajında Günay, “Kulüplerin uzun dönemli sözleşmeler yapması ve bu sözleşmelerden doğan yükümlülüklerin devam etmesi nedeniyle yabancı futbolcu sınırlamasına ilişkin alınacak herhangi bir karar açıkça hukuka aykırı olacaktır” dedi.