SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF için bilek güreşi! Göksel Gümüşdağ ve Nihat Özdemir…

1 Haziran 2019'da yapılacak TFF başkanlık seçimleri öncesi kulisler hareketlendi. Federasyon başkanlığı için siyasi destek arayan Göksel Gümüşdağ ile Nihat Özdemir, yabancı kuralı düzenlemesi üzerinden rekabete başladı.

Güncellenme: 11:19, 16/03/2019
TFF için bilek güreşi! Göksel Gümüşdağ ve Nihat Özdemir…

SÖZCÜ, Türkiye Futbol Federasyonu halen vekaleten yönetilirken servis edilen yabancı kuralındaki değişimi manşetine taşımış ve ‘Futbolu kim yönetiyor' sorusunu yöneltmişti. Ses getiren bu haberin detayları netleşiyor. ‘Nabız yoklama' intibası uyandıran yabancı kuralının 6+2+2 şeklinde değiştirileceği iddiasının arka planında TFF Başkanlığı için başlayan ‘bilek güreşi'nin etkili olduğu öğrenildi. İddialara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın iki grup, TFF Başkanlığı için rekabette… Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile TFF Başkanvekili Nihat Özdemir, iki rakip olarak öne çıktı. İki isim de 1 Haziran'daki seçimler öncesi siyasette destek arayışında. Siyasi olarak rakibini ekarte eden, tek aday olarak girilmesi beklenen seçimde yeni TFF Başkanı olacak.

İLGİLİ HABER SON DAKİKA Fırat Aydınus`un cezası belli oldu SON DAKİKA Fırat Aydınus`un cezası belli oldu

SAFLAR OLUŞUYOR

Göksel Gümüşdağ, yabancı serbestliğini savunuyor. Nihat Özdemir ise yabancı sayısının azaltılmasından yana… Göksel Gümüşdağ, yabancı meselesinde henüz topa girmedi. Ancak Başakşehir CEO'su Mustafa Eröğüt sınırlamanın aleyhinde konuşarak bir anlamda Gümüşdağ'ın safını belli etti. Süper Lig kulüpleri, ağırlıklı olarak mevcut yabancı uygulamasının korunmasından yana. Göksel Gümüşdağ'a da perde arkasından destek verildiği biliniyor.

İLGİLİ HABER Küçükköyspor`un stadı `şimdilik` kurtuldu Küçükköyspor`un stadı `şimdilik` kurtuldu

GÜNAY: HUKUKA AYKIRI

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, yabancı sınırlamasına karşı görüş bildirdi. ‘Yabancı sınırlamasına hayır' etiketini kullandığı Twitter mesajında Günay, “Kulüplerin uzun dönemli sözleşmeler yapması ve bu sözleşmelerden doğan yükümlülüklerin devam etmesi nedeniyle yabancı futbolcu sınırlamasına ilişkin alınacak herhangi bir karar açıkça hukuka aykırı olacaktır” dedi.