SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hak eden Fenerbahçe

16 Mart 2019

Ersun hoca geldiği günden bu zamana kadar bir türlü Fenerbahçe'de istediği sistemi ve oyun disiplinini uygulamaya koyamadı. Fenerbahçe'nin iki büyük sorunu var.

1- Asıl sorun futbolcu kadrosunun yetersizliği, verimsizliği ve üretkensizliğidir. Kadroda Fenerbahçe formasını rüyasında bile hayal edemeyecek futbolcular yer alıyor. Ortada bir tane yıldız oyuncu yok. Takımını sonuca taşıyabilecek, yetenekli, yaratıcı oyuncu yok. Yıllardır Fenerbahçe'den mutlaka yıldız bir ofansif orta saha vardır. Ya da yıldız gol kralı vardır. Maalesef Alex gibi bir 10 numara yok. Gol kralı olabilecek bir 9 numarada yok. İsla, Ayew, Soldado, Zajc gibi isimlerin değil Fenerbahçe'de bizim ligimizde bile işleri yok. Diğer oyucularında sadece Fenerbahçe takımında tamamlayıcı oyuncu ya da yedek olabileceklerini görüyoruz.

2- Her şeye rağmen bir takıma hocanın elinin değmesi lazım. Ersun hoca bu kadro ile çok şey başaramasa bile sistem, müsabakaya göre taktik, oyun ve mevki disiplini konusunda mutlaka takımını hazır hale getirmeli. Fakat Fenerbahçe'de kimin nerede oynadığı ve ne yaptığı belli değil. Takımın nasıl bir sistem ve taktikle oynadığı belli değil. Kanatları yeterince kullanamıyorsun. Merkezden de atak yapamıyorsun. Duran topları da iyi kullanamazsan, galip gelme şansın tamamen rakibin büyük hatalarına ve şansa bağlı kalıyor. Buna rağmen Fenerbahçe'nin kendi sahasında aldığı bu galibiyet camiaya büyük moral oldu. Zor günlerin atlatılması için motivasyon sağladı. Kötü sonuçların alındığı bu günlerde bizlerin doğruları gösteren yorumları ve spor servisimizin iyi niyetli yaklaşımlarının dikkate alınmasını arzu ediyoruz. Sayın Ali Koç ve yönetiminin daha büyük başarılarla Fenerbahçe'ye çok daha büyük değerler katacağına inanıyorum. Fenerbahçe'nin geçmişten kalan çok büyük borçlu çöküş sürecini kısa sürede atlatmasını canı gönülden isterim. Ali Koç yönetiminin, Fenerbahçe'ye ve Türk futboluna hakkaniyetli ve adaletli vizyon ile başarı katacağına inanıyoruz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek