SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da tartışmanın odağındaki isim SÖZCÜ’ye konuştu

Galatasaray’da tartışmanın odağındaki isim SÖZCÜ’ye konuştu

Galatasaray'da geçen sene yaşanan Metin Aslan-Ayhan Yeğinsu polemiğinde yeni sayfa... Galatasaray'da tartışmanın odağındaki Metin Aslan SÖZCÜ'ye konuştu. "Ayhan Yeğinsu ile şahsi bir meselem yok" diyen Metin Aslan "Bu bir prensip, özgürlük meselesi... Kürsüye sahip çıkmak zorundayız. Biz burada düşünce özgürlüğünü korumanın savaşını veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’da disipline sevk edilen Metin Aslan için dün savunma günüydü. Eski başkanlardan Duygun Yarsuvat'ın da bulunduğu 23'ü avukat 75 üye ile kurula giden Metin Aslan, avukatlarıyla birlikte savunma yapmak isteyince ‘yer yok' yanıtı ile karşılaştı. Alanın küçük olduğu ve Yarsuvat dışındaki avukatların içeri giremeyeceği söylendi. Bu duruma tepki gösteren Metin Aslan, savunma vermeden beraberindeki üyelerle birlikte ayrıldı.

14 Mart 2019 Galatasaray`dan `yabancı kuralı` tartışmasına ilk tepki! `Hukuka aykırı olur` Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, yabancı kuralının değişmesi gündemiyle ilgili sosyal medya hesabından çarpıcı bir açıklama yaptı. Günay, oyuncularla yapılan sözleşmeler nedeniyle alınacak herhangi bir kararın hukuksuk olacağını öne sürdü. İlgili Haberi Oku

‘YÖNETİM SOPASI' ÇIKIŞI

Yaşananları SÖZCÜ'ye değerlendiren Metin Aslan şöyle konuştu:

“114 yılda ilk kez bir divan başkanı disipline sevk edildi. Ayhan Yeğinsu ile şahsi bir meselem yok. Bu bir prensip, özgürlük meselesi. Kürsüye sahip çıkmak zorundayız. Galatasaray'da düşünce özgürlüğünü korumanın savaşını veriyoruz. Kürsüdekilerin özgürce konuşmasını engelleyecek her şeyin karşısındayız. Kürsüye dokundurtmam. Aksi halde her divan heyeti için yönetim sopası olacaktır.”

NE OLMUŞTU?

29 Eylül 2018'de yapılan olağanüstü genel kurulunda divan başkanlığını yürüten Metin Aslan, kürsüde konuşma yapan Metin Ünlü'nün üzerine yürüyüp müdahale eden disiplin kurulu başkan yardımcısı Ayhan Yeğinsu'yu ‘kürsü dokunulmazlığının ihlali' gerekçesiyle disipline sevk etmişti. İlgili dilekçe 3 ay bekletilip kadük (geçersiz) duruma düşürüldü. Ayhan Yeğinsu ise karşı itirazla Metin Aslan'ı disipline sevk etti.

16 Mart 2019 TFF için bilek güreşi! Göksel Gümüşdağ ve Nihat Özdemir... 1 Haziran 2019`da yapılacak TFF başkanlık seçimleri öncesi kulisler hareketlendi. Federasyon başkanlığı için siyasi destek arayan Göksel Gümüşdağ ile Nihat Özdemir, yabancı kuralı düzenlemesi üzerinden rekabete başladı. İlgili Haberi Oku