SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’den flaş CAS açıklaması!

Fenerbahçe’den flaş CAS açıklaması!

Fenerbahçe, Trabzonspor'un 2010-2011 sezonuyla ilgili CAS'a yaptığı başvuru nedeniyle açıklama yaptı.

Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yayınladı. İşte sarı lacivertlilerin CAS ile ilgili yaptığı açıklama:

Trabzonspor Kulübü'nün FIFA'ya yapılan başvurunun reddedilmesi sonrası, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yaptığı itiraza ilişkin duruşma, dün İsviçre'nin Lozan kentinde gerçekleşti.

Trabzonspor'un FIFA'ya ve buna bağlı olarak CAS'a başvuru yapma hakkı olup olmadığı ve başvuru usullerine uyup uymadığının incelenmesi amacıyla gerçekleşen duruşma süresince hem Kulübümüz avukatları hem de FIFA ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun avukatları, Trabzonspor'un başvurusunun dayanaksız olduğunu savundu. Yargılamayı etkilememek için gizlilik kuralı uyarınca daha fazla detay veremeyeceklerini dile getiren Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fethi Pekin ve Alper Pirşen, takip ettikleri duruşmanın çok olumlu geçtiğini, avukatlarımızın savunmalarının çok ikna edici olduğunu ve kararın Fenerbahçe adına olumlu olacağı yönünde bir beklenti içerisinde olduklarını ifade ettiler. 15 Mart 2019 Ahmet Ağaoğlu`ndan CAS açıklaması! Trabzonspor Kulübünün, Süper Lig 2010-2011 sezonundaki şike davası sürecine FIFA`nın müdahil olmama yönündeki kararının ardından Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) yaptığı başvuruya ilişkin duruşma yapıldı. Duruşma sonrası Başkan Ahmet Ağaoğlu önemli açıklamalarda bulundu. İlgili Haberi Oku