SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Sivaspor maçını spor yazarları yorumladı

Fenerbahçe'nin Demir Grup Sivasspor ile oynadığı karşılaşmayı spor yazarları değerlendirdi.

Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında Fenerbahçe'nin sahasında konuk ettiği Demir Grup Sivasspor'u 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı spor yazarları yorumladı.
Lemi Çelik (Sözcü): Takımın nasıl bir sistem ve taktikle oynadığı belli değil. Kanatları yeterince kullanamıyorsun. Merkezden de atak yapamıyorsun. Duran topları da iyi kullanamazsan, galip gelme şansın tamamen rakibin büyük hatalarına ve şansa bağlı kalıyor. Buna rağmen Fenerbahçe'nin kendi sahasında aldığı bu galibiyet camiaya büyük moral oldu. Zor günlerin atlatılması için motivasyon sağladı.
Şansal Büyüka (Milliyet): 1-0 yenilgiden 2-1’lik galibiyeti yakalamak son derece önemli... Ama koskoca Fenerbahçe bu... Adeta her maçta işkence çekiyor... Maalesef işkence çekiyor... Şurada 8 hafta kaldı, tepeden tırnağa herkes aklını başına toplasın... Fenerbahçe‘ye kötü birşey olursa, bu sezonda rol alanların hiçbirini tarih affetmez...
Serkan Akcan (Fanatik): Sivas’a karşı top yapmakta çok zorlanırken üstüne stoperlerin ekstra pas hataları Fenerbahçe’yi hep türbülansta tuttu. Ekici’nin yedek beklemesi ilk yarıyı çöpe attırdı. İlginçtir Ekici, Topal sakatlanmasa belki daha geç girecekti. Ama girdikten sonra oyunu değiştirdi. Bu maçın kahramanı Ekici oldu, geriye kaldı 8 kahramanlık hikayesi.
Ercan Güven (Milliyet): Med cezirli Fenerbahçe’nin kabarmasına denk gelen son bölüm, tribünlerin ağzında biraz tat bıraktı hiç olmazsa. Güç de olsa az endişeli, adil eleştirili, nispeten huzurlu, onarımla geçecek üç hafta vaat eden bir galibiyet aldı Fenerbahçe. Bu arada Allah vere de psikolojik antrenmanları boşlamasalar. Takımın en çok ona ihtiyacı var.
İbrahim Yıldız (Habertürk): Fenerbahçe için iyi oyun artık önemini yitirmiş bir konu. Öncelikle her maçı kazanmak istiyorlar. Puan durumundaki yerleri bunu dayatıyor. Her puanın kıymeti ortada. Bu açıdan bakıldığında alınan 3 puanın değeri oldukça önem taşıyor… Bir başka dikkat çeken istatistik durum ise, Fenerbahçe son haftalarda ikinci yarı atağa kalkan ve puan alan bir takım oldu.
Mehmet Ali Sabuncu (Fanatik): Son dakikalarda Sivas’ın net atakları sonuç getirmedi. Özellikle Hakan Keleş ve ekibini tebrik ederim. Direndiler ama kaybettiler, kazabilirlerdi. Oyun içinde dalgalı oyun seyri olan Fenerbahçe’yi de Ersun Yanal’ı da Mehmet Ekici’nin golü kurtardı.