SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oğuzhan Özyakup şaşkınlığı! Şenol Güneş’in tercihi tepki çekti

Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in aday kadroya Oğuzhan Özyakup'u dahil etmesi tartışma konusu oldu. Sosyal medya kullanıcıları, ŞenoL Güneş'in son dönemde Beşiktaş'ta süre vermediği Oğuzhan Özyakup'u kadroya çağırması eleştiri konusu oldu.

Güncellenme: 16:08, 15/03/2019
Oğuzhan Özyakup şaşkınlığı! Şenol Güneş’in tercihi tepki çekti

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda Arnavutluk ve Moldova ile karşılaşacak olan Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın aday kadrosu açıklandı. Teknik Direktörü Şenol Güneş, Beşiktaş’ta fazla forma şansı vermediği Oğuzhan Özyakup’u aday kadroya dahil etti. Şenol Güneş’in Oğuzhan Özyakup’u kadroya dahil etmesi sosyal medyada tartışma yarattı.

Milli Takım ile birlikte Beşiktaş teknik direktörlüğü görevini de yürüten Şenol Güneş’in, siyah-beyazlı takımda en son Malmö ile 13 Aralık’ta oynanan maçta ilk 11’de yer verdiği Oğuzhan Özyakup, ligde ise Beşiktaş’ın 11 Kasım 2018 tarihinde oynadığı Sivasspor maçında ilk 11’de sahaya çıkmıştı. Malmö maçında 60 dakika, Sivasspor maçında 57 dakika sahada kalan Oğuzhan Özyakup, bu maçların ardından ilk 11’deki yerini Dorukhan Toköz’e kaptırmıştı. Oğuzhan Özyakup’un 90 dakika sahada kaldığı son maç ise 29 Kasım 2018 tarihinde Sarpsborg 08 ile oynanan Avrupa Ligi maçı olmuştu.

İLGİLİ HABER SON DAKİKA Şenol Güneş Milli Takım kadrosunu açıkladı SON DAKİKA Şenol Güneş Milli Takım kadrosunu açıkladı

Şenol Güneş’in Beşiktaş’ta son dönemde fazla forma şansı vermediği Oğuzhan Özyakup’u Milli Takım kadrosuna çağırması, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Twitter kullanıcıları, Şenol Güneş’in Oğuzhan Özyakup kararını eleştiri yağmuruna tuttu.

İşte sosyal medyada Şenol Güneş’in Oğuzhan Özyakup’u Milli Takım’a davet etmesi ile ilgili yapılan yorumlardan bazıları:

https://twitter.com/gsozkaynak/status/1106519105857818624

Yayınlanma Tarihi:15:03,