SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Sivasspor maçında Rıdvan Dilmen’den çarpıcı yorum: ‘Bize bir şey olmaz’ en tehlikeli düşünce…

Fenerbahçe Sivasspor maçı hakkında yorumlarda bulunan Rıdvan Dilmen, çarpıcı ifadeler kullandı. Dilmen, "Bize bir şey olmaz', en tehlikeli düşüncedir. 'Biz düşmeyiz' mesela. Rıdvan Dilmen 5. haftada der ki, 'Kırmızı kar yağar, Fenerbahçe düşmez'. Ama 26. haftada yine aynı pozisyonda, aynı oyunla maça çıkarsın" dedi.

Güncellenme: 21:44, 15/03/2019
Fenerbahçe Sivasspor maçında Rıdvan Dilmen’den çarpıcı yorum: ‘Bize bir şey olmaz’ en tehlikeli düşünce…

Spor Toto Süper Lig’de 26. haftanın açılış maçında Fenerbahçe, Demir Grup Sivasspor’u konuk ederken Rıdvan Dilmen, karşılaşma hakkında yorumlarda bulundu. Dilmen, “Bize bir şey olmaz’, en tehlikeli düşüncedir. ‘Biz düşmeyiz’ mesela. Rıdvan Dilmen 5. haftada der ki, ‘Kırmızı kar yağar, Fenerbahçe düşmez’. Ama 26. haftada yine aynı pozisyonda, aynı oyunla maça çıkarsın. Koeman ve Cocu da dahil, Fenerbahçe’nin 0-0 giden skorda bir 10 dakikalık önde baskılı bir oyunu vardır, bugün o da olmadı. Oyun üstünlüğü de Sivasspor’a gitti. Sivas, kendi evinde oynarcasına, acil puana ihtiyacı varmışçasına oynadı” dedi.

Dilmen yorumlarına şöyle devam etti, “Fenerbahçe’de öyle bir telaş var ki, sanki bu takım çok çaylak bir takım. Stres, çalışmazsan olur. Bu kadar çaylak oyuncu gibi oynamak, Fenerbahçe gibi 100 yılı aşkın süren bir çınarın formasına yakışmıyor. Ersun Yanal, devre arasında 5 harfi söylemeli: ‘Sakin’. Bu oyuncular yapamıyorsa, sakin oyuncularla oynamalı” dedi.

‘Ayakları hiç iyi değil…’

Rıdvan Dilmen, oyuncuların performansını ise “Mesela Mehmet Ekici. Ama asıl olay, Fenerbahçe oyunu rakip yarı alana yıkmalı. Isla, Skrtel ve Sadık… Ayakları hiç iyi değil. Kaleci Harun’un da değil. Dolayısıyla onun önünde oynayan oyunculara bakınca bir tek alıp, gidecek tek Tolgay var. Mehmet Topal da, Tolgay’ın yanında pozisyonunu kaybetti. Zajc da kayboldu. Ben Neustadter’i çok beğenen bir futbol adamı değilim ama ihtiyaç var. Topu alır, verir. Bu maç dahil 9 hafta kaldı. Seçimden sonra Ankaragücü ve Galatasaray maçları var. Bunun getirdiği psikolojik şartlar, Fenerbahçe’ye yakışmayacak bir telaş getirdi. Dirar ve Valbuena’nın yokluğundan bahsedersek, planlamanın ne kadar yanlış olduğunu görebiliriz. Fenerbahçe’nin sakin oyuncuya ihtiyacı var. Neustadter yumuşak bir oyuncu diye eleştiriyordum ama sakin ve topu iyi oynayabilen bir oyuncu” ifadeleriyle değerlendirdi. İLGİLİ HABER CANLI YAYIN | Fenerbahçe 0-0 Sivasspor (İlk yarı sona erdi) CANLI YAYIN | Fenerbahçe 0-0 Sivasspor (İlk yarı sona erdi)

Yayınlanma Tarihi:21:40,